14 червня 2026, 17:09

​Перевага Росії в живій силі слабшає: Путін наближається до складного вибору у війні - CNN

Чисельна перевага Росії на фронті починає скорочуватися, оскільки дедалі менше росіян хочуть підписувати контракт із російською армією.

Автор: Артем Малиновский

​Перевага Росії в живій силі слабшає: Путін наближається до складного вибору у війні - CNN

Військова машина Кремля впирається у кадрову кризу та межі економіки на п'ятому році повномасштабного вторгнення в Україну.

РФ, як і раніше, продовжує робити ставку на затяжну війну на виснаження проти України, проте її ключова перевага – чисельна перевага у живій силі – починає слабшати, оскільки дедалі менше росіян хочуть підписувати контракти з російською окупаційною армією, пише CNN.

У першому кварталі 2026 року набір військових до російської армії скоротився приблизно на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Існують ознаки того, що ця тенденція зберігається і наступні місяці, незважаючи на спроби російського режиму заманювати в армію великими виплатами.

У матеріалі нагадують, що під час війни Кремль уже задіяв низку додаткових механізмів для поповнення втрат. Серед них вербування ув'язнених, залучення іноземних громадян та мігрантів, а також використання північнокорейських військових.

Проте, навіть ці заходи не дозволяють повністю вирішити проблему поповнення особового складу.

Експерти не виключають, що у разі подальшого погіршення ситуації російському керівництву доведеться розглядати радикальніші заходи, зокрема оголошення другої хвилі мобілізації.

Однак подібні кроки є ризикованими для Кремля, оскільки здатні спричинити негативну реакцію всередині країни. Перша мобілізація восени 2022 року супроводжувалася масовим від'їздом росіян за кордон та помітним суспільним невдоволенням.

На думку аналітиків, найближчим часом російському режиму доведеться зробити складний вибір та радикально посилити свої вимоги до суспільства та економіки чи скоротити свої військові цілі.

Як раніше повідомляв Dialog.UA, в Офісі президента України не виключили, що після виборів до Держдуми восени цього року в РФ може бути оголошено нову мобілізацію.

Тим часом, в ISW у квітні писали, що Москва розпорядилася примусово збільшити набір контрактників до російської армії, переклавши відповідальність на регіони.

Останні новини