Росія наростила виробництво дронів, проте до фронту доходить не все: експерти озвучили причину
Співробітництво РФ і КНР сприяє зростанню виробництва російських безпілотників.
Журналісти з Bloomberg детально вивчили документи, включаючи службові записки російської компанії Aero-HIT з 2022-го до червня 2025 року.
Ці документи вкотре довели, що Росія завжди співпрацювала з Китаєм у оборонно-промисловій сфері. Експерти з Інституту вивчення війни проаналізували цю статтю.
Ще у травні 2023 делегація з РФ відвідала Китай для створення заводу з виробництва безпілотників Aero-HIT у Хабаровську.
У тому ж році компанія Aero-HIT подала запит до Міноборони РФ на виділення фінансування у розмірі 90 млн доларів. Тоді ж було досягнуто договору про співпрацю з китайськими інженерами.
У 2025 році щомісяця завод у Хабаровську може виробляти близько 10 тисяч безпілотників. При цьому відносини Aero-HIT з китайськими інженерами має вирішальне значення, щоб у майбутньому виробляти ще більше FPV-дронів. Йдеться про "Велес", який армія Путіна активно використовує проти мирних жителів Херсонщини.
Ще 7 липня український експерт із РЕБ Сергій Бескрестнов заявив, що на російських дронах "Гербера" встановлені новітні китайські Wi-Fi-роутери на китайських радіомодемах.
В українській розвідці підтвердили, що від 60 до 65% компонентів у дроні "Герань" китайського походження. У СБУ заявили, що в одному з дронів "Герань" було виявлено компоненти китайської компанії Suzhou Ecod Precision Manufacturing Company.
Навіть незважаючи на зростання виробництва дронів, російські військкори скаржаться на труднощі з постачанням безпілотників на передову.
Це може свідчити, як централізація та бюрократія у Росії знижують ефективність використання російських безпілотників і уповільнюють інноваційний цикл.
Ексінструктор "Шторма-Z" заявив, що Міноборони РФ постачає дрони лише спеціалізованим підрозділам.
Ще один російський військкор заявив, що спеціалізовані підрозділи безпілотників показують результати, але решта підрозділів зазнає серйозної нестачі ресурсів.
Насправді у всі підрозділи РФ Кремль постачає лише 20 дронів щомісяця. При цьому цих дронів дуже багато на складах, але їх зберігають для "еліти".
У Кремлі спочатку зробили ставку на Центр безпілотних технологій "Рубікон". ISW продовжує оцінювати, що Міноборони РФ намагається повторити українські програми безпілотників через російські Війська безпілотних систем і Центр "Рубікон", але тенденція Росії до централізації та бюрократична некомпетентність призводять до перешкод у цьому процесі.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що експерти озвучили головну причину, через яку Путін наростив обстріл України за допомогою ракет і дронів.
Нагадаємо, у ЗСУ взяли на озброєння старий, але добре перевірений спосіб боротьби із дронами РФ.