9 грудня 2021, 16:24

"Це повна нісенітниця! Пояснення тільки одне", – Путіна обурили нові санкції США проти РФ

Путіна обурили нові санкції США проти російського МФТІ.

"Це повна нісенітниця! Пояснення тільки одне", – Путіна обурили нові санкції США проти РФ

Глава Кремля Володимир Путін обурився введенню санкцій Міністерством торгівлі Сполучених Штатів щодо Московського фізико-технічного інституту (МФТІ), які поставили навчальний заклад у скрутне становище.

Під час зустрічі з учасниками російського Конгресу молодих учених Путін заявив, що нові санкції США є "повною нісенітницею". За його словами, Заходу нібито подобається слабка Росія, яка не може прогодувати себе сама й отримує гуманітарну допомогу картоплею.

Понад те, за словами російського президента, черговий раунд американських санкцій проти Росії є спробою сповільнити розвиток РФ, оскільки країни Заходу нібито бояться Росії як конкурента.

Фрагмент відео з емоційною заявою Путіна на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter публікує журналіст московського видання "Комсомольськая правда" Дмитро Смирнов.

Користувачі соціальних мереж у коментарях зазначають, що згодом риторика російського президента змінилася. У 2014 році після окупації Криму та вторгнення на Донбас США та Євросоюз ввели великі економічні санкції проти Росії, коментуючи які у Кремлі заявили, що вони сприятимуть розвитку РФ.

Проте за 8 років риторика російського президента змінилася, а санкції викликають відкрите невдоволення.

Путин – о санкциях против российских вузов: Чем ваш институт угрожает безопасности США? Ничем! Это полная чушь! Объяснение только одно – попытка сдержать развитие. В середине 90-х мы были всем хороши и всем нравились, когда нам присылали по линии гуманитарной помощи картошку. pic.twitter.com/CrN5Me3pjx

— Дмитрий Смирнов (@dimsmirnov175) December 8, 2021

Раніше набули чинності санкції США проти Московського фізико-технічного інституту (МФТІ). ВНЗ опинився у "чорному списку" через участь у "виробництві військової продукції". Тепер російський виш не зможе безперешкодно отримувати зі Штатів або передавати своїм американським партнерам товари. Як пише Forbes Russia, рішення Вашингтона стало несподіванкою для випускників Московського інституту. Багато хто дуже емоційно реагує на нововведення, відверто зізнаючись, що введення санкцій їх приголомшило.

Зазначимо, цей вищий навчальний заклад "вирощує" інженерів, які створюють новітні види зброї. Зараз Фізтех входить до топ-100 найкращих вишів із підготовки IT-фахівців.

У листопаді США ввели санкції проти кіпрської компанії Transadria та корабля Marlin, що належить їй, за участь у будівництві "Північного потоку – 2".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини