17 лютого 2022, 16:57

Піонтковський: "Путін відчув, що російські військові не підуть на війну"

Політолог Андрій Піонтковський вважає, що президент РФ пішов назад у своїй грі із Заходом.

Піонтковський: "Путін відчув, що російські військові не підуть на війну"

Президент Росії Володимир Путін зменшив свій агресивний тон у переговорах із Заходом, оскільки зрозумів, що російські військові не готові до реальної війни.

Таку думку озвучив політолог Андрій Піонтковський в етері "24 каналу".

За словами аналітика, російський президент повернувся з відкриття Олімпійських ігор у Пекіні, де у нього відбулася зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіном, у піднесеному настрої, оскільки міг отримати від китайської сторони деякі гарантії економічної підтримки на випадок нових санкцій Заходу щодо Москви. Однак останнім часом настрій господаря Кремля змінився, з Москви більше не звучать заяви про необхідність НАТО повернутися на позицію 1997 року.

"Він (Путін – ред.) відчув, що військові (російські – ред.) не підуть на війну... Це, звичайно, відступ. На цьому фоні було б дурістю з боку України представляти якісь закони про особливий статус Донбасу. Я сподіваюся, що найближчим часом Володимир Олександрович (Зеленський – ред.) спростує цю нахабну брехню пана Шольца (канцлера Німеччини – ред.) про те, що він нібито щось обіцяв", – сказав співрозмовник.

Раніше Піонтковський назвав три причини, через які ризик повномасштабного вторгнення Росії в Україну зменшився на сьогодні. Одна з них – готовність української армії та суспільства до опору окупаційним планам Кремля.

До цього політолог висловив впевненість, що президент США Джо Байден "оголосив тотальну холодну війну Росії". На думку експерта, сигнали РФ про деескалацію, очевидно, не справили на Вашингтон серйозного враження.

Крім того, Піонтковський заявив, що сценарій окупації України, який опублікувало впливове видання Bild, цілком міг бути написаний владою Росії, але його реалізація неможлива.

Автор: Андрей Пионтковский

Останні новини