Своїми заявами щодо України Кремль намагається не лише маніпулювати Заходом: в ISW озвучили мету Путіна
Путін закликав Україну поновити двосторонні переговори на основі Стамбульського протоколу від 2022 року.
Путін закликав Україну відновити двосторонні переговори на основі Стамбульського протоколу від 2022 року.
Однак усі переговори у Стамбулі у 2022 році зводилися до того, що Київ має капітулювати перед Москвою.
Путін відмовився приймати пропозицію України, США та ЄС щодо перемир'я, проте дав зрозуміти, що готовий до прямих переговорів із Києвом.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували заяви російського диктатора.
Учора помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив, що Кремль готовий сформувати нову делегацію до Стамбулу, але переговори з Києвом мають враховувати події у цьому ж місті 3-річної давності.
Проте проекти Стамбульських протоколів включали низку умов, рівносильні капітуляції. Ще рік тому журналісти з The Wall Street Journal і The New York Times детально вивчили кілька версій проектів протоколів.
Головні вимоги Путіна: відмова України від НАТО, включити до Конституції положення про нейтралітет країни, а гарантами безпеки мали виступати РФ, КНР, Білорусь, Британія та Франція.
ЗСУ мали складатися з 85 тисяч осіб, а на озброєнні України має бути лише 342 танки та 519 артилерійських систем.
У своїй новій заяві Путін знову порушив питання "першопричини війни". Кремль також нібито готовий на довге перемир'я, але за умови, що весь цей час Київ не отримуватиме озброєння від Заходу. Також на цей період Україна не має проводити мобілізацію чи проводити військові навчання новобранців.
Аналітики з ISW не сумніваються, що своїми заявами Путін просто намагається підірвати єдність України, США та ЄС. Останнім часом кремлівські чиновники все частіше взаємодіють із західними ЗМІ, щоби безпосередньо звернутися до адміністрації Трампа.
Брифінг Путіна від 11 травня й інтерв'ю Пєскова іноземним ЗМІ є частиною спроби впровадити наративи Кремля в інформаційний простір Заходу. Головна мета — дати зрозуміти, що Москва може без проблем завоювати всю Україну військовим шляхом. Також Путін прагне і того, щоб залякати Україну та Захід, а ті пішли на поступки Кремлю.
Риторичне позерство Путіна є спробою приховати обмеженість можливостей російських військових і відвернути увагу від нездатності Росії домогтися якогось суттєвого прогресу на полі бою за останні два роки. Путін та інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх військових цілей, які зводяться до повної капітуляції України, та досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не поступається всім вимогам Росії. Кремль хибно зображує себе готовим вести сумлінні переговори з Україною, продовжуючи атакувати передові українські позиції та створюючи умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО у найближчі роки.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що найближчі дні мають стати вирішальними в українсько-російському протистоянні.
Нагадаємо, Зеленський збирається особисто бути присутнім у Стамбулі 15 травня, коли туди прилетить делегація з РФ.
Останні новини
Чи готовий Трамп кинути виклик Путіну: експерти побачили новий поворот у політиці США – Bloomberg
11:15З'являються з нізвідки та зникають у нікуди: деталі про новий секретний підрозділ Путіна – The Sun
09:51