24 квітня 2024, 07:48

Яке майбутнє чекає на храми Естонії, що відмовилися вийти з-під впливу Кирила: у МВС країни дали відповіді

Влада Естонії сподівається, що їй не доведеться силою виганяти з храмів священнослужителів, які відмовляться вийти зі складу МП.

Яке майбутнє чекає на храми Естонії, що відмовилися вийти з-під впливу Кирила: у МВС країни дали відповіді

Напередодні глава МВС Естонії Лаурі Ляенеметс заявив, що особисто він проти повторення у його країні сценарію з Києва, коли московських попів силоміць видворяли з території церков Московського патріархату.

Міністр наголосив, що уряд країни жорсткіше реагуватиме на ЕПЦ МП після слів Кирила про необхідність відновити Російську імперію та про війну, яку той оголосив усій західній культурі, інформує ресурс ERR.EE.

Слова Кирила Естонія сприймає як пряму загрозу безпеці їхньої країни, саме тому така пильна увага до ЕПЦ МП.

Напередодні Ляенеметс відвідав Пюхтицький монастир, де озвучив позицію уряду. Влада хоче, щоб церкви продовжували функціонувати та виконувати свою роботу, але й при цьому припинили всі свої зв'язки з Москвою.

Церква пояснила уряду свою позицію. У Статуті прописано "зв'язок із Москвою", однак цей пункт можна змінити. Ну а як розв'язувати питання надалі, поки що невідомо: у Таллінні своє бачення майбутнього ЕПЦ МП, а у церков - своє.

Міністр також заявив, що парламент готує заяву щодо того, що МП - це терористична організація. У майбутньому формулювання може бути м'якшим, однак суті воно не змінює. Кирило закликав до вбивств, а значить він закликає і до тероризму.

У Таллінні не мають наміру називати членів парафії ЕПЦ МП терористами, однак щодо самих церков дії будуть жорсткими. Естонія може піти шляхом Латвії та заборонити діяльність МП на території країни законом, а може і через суд домогтися закриття всіх церков, які залишаться в юрисдикції МП.

Міністр спробував донести у Пюхтіце, що держава не буде втручатися у справи церковні, але і відносини ЕПЦ з Кремлем мають закінчитися на добровільній основі.

Як приклад Ляенеметс розповів про Олександро-Невський собор, якому держава допомагає позбутися Кирила, перейшовши під інше керування.

Уряду країни немає потреби домагатися закриття церковних споруд, оскільки ці будівлі їм не потрібні ні під яку мету, однак і силою випихати священнослужителів теж не хочеться, заявив міністр.

За Конституцією Естонії уряд зобов'язаний як зберегти свободу віри, так і забезпечити повну безпеку країни.

Раніше повідомлялося, що естонський уряд готовий на законодавчому рівні визнати МП терористичною організацією.

Нагадаємо, в Естонії озвучили нову тактику Кремля, яку той готовий використовувати під час нового наступу в Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини