12 квітня 2024, 14:39

В Естонії хочуть визнати церкву Московського патріархату терористичною організацією

Глава МВС Естонії звернеться до парламенту з пропозицією про заборону Московського патріархату та порівняв його з ісламськими терористами.

В Естонії хочуть визнати церкву Московського патріархату терористичною організацією

Влада Естонії хоче заборонити у країні діяльність Православної церкви Московського патріархату, визнавши її терористичною організацією.

Про це заявив глава МВС Лаурі Ляенеметс і повідомив, що незабаром направить відповідне звернення до парламенту, передає ERR.

За словами міністра, православні церкви в Естонії не закриють, але зв'язок місцевих священиків із патріархом Кирилом, який благословив напад на Україну, буде розірвано.

Таке рішення ґрунтується на висновках Служби внутрішньої безпеки, й у нього як міністра немає іншого вибору, окрім як ініціювати припинення всіх контактів православної церкви Естонії з Москвою. Крім подання звернення до парламенту, він також має намір подати судовий позов про анулювання ліцензії на господарську й юридичну діяльність російської церкви в Естонії.

Міністр також порівняв діяльність Московського патріархату, який підпорядковується Путіну, з тим, що роблять ісламські терористи.

"Ісламські терористи, які кажуть, що ведуть священну війну проти західних цінностей, нічим не відрізняються від нинішнього патріархату у Москві, який заявляє те ж саме", - сказав глава МВС.

Він додав, що в Естонії зараз налічується близько 100 тисяч послідовників московської церкви, які у своїх парафіях приймають меседжі Кремля, спрямовані на підрив стабільності у країні, а це питання національної безпеки.

Нагадаємо, глава МЗС Естонії Маргус Цахкна заявив, що поразка України у війні з Росією означатиме поразку всього Заходу, іншого варіанту не існує.

Також президент Естонії Алар Каріс розкритикував партнерів, які встановлюють обмеження на передану Україні військову допомогу.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини