"Сталеві друзі": деталі заяви лідера Китаю Сі Цзіньпіна щодо війни в Україні та партнерства з Путіним
Під час візиту до Москви 8 травня Сі Цзіньпін висловив підтримку позиції РФ у війні проти України, лідери також обговорили військову й економічну співпрацю.
Візит глави Китаю Сі Цзіньпіна до Москви 8 травня супроводжувався яскравими заявами щодо стратегічної підтримки Росії у контексті воєнних дій в Україні. Лідери двох країн детально обговорили шляхи зміцнення їхніх союзницьких відносин, включаючи військову й економічну співпрацю, повідомляє Reuters.
8 травня 2025 року у рамках свого візиту до Москви Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки, підтвердив підтримку позиції Росії у питанні війни з Україною. У ході переговорів із Володимиром Путіним китайський лідер окреслив РФ як свого найближчого союзника у формуванні "нового світового порядку".
У спільній заяві, зробленій за підсумками зустрічей, Сі та Путін підкреслили, що врегулювання конфлікту в Україні можливе лише через усунення його "першопричин". Цей пункт заяви є чітким відображенням російської пропаганди, в якій наголошується на "загрозі розширення НАТО" й "утиску російськомовних". Таке формулювання не лише підтримує погляди Кремля, а й служить сигналом для західних країн щодо рішучості Китаю підтримувати Москву.
Сі Цзіньпін у своєму виступі наголосив на важливості китайсько-російського партнерства, наголосивши, що обидві країни мають бути "справжніми сталевими друзями, загартованими у сотні випробувань". Ці слова відображають наміри Китаю зміцнювати зв'язки з Росією за умов міжнародної нестабільності.
Лідери також домовилися про посилення координації у низці ключових сфер, зокрема військової, з метою протидії зовнішнім загрозам і зміцненню своїх позицій на світовій арені. Зокрема вони висловили рішучість боротися з "курсом Вашингтону на подвійне стримування", спрямованим проти як Китаю, так і Росії. Важливим пунктом на порядку денному переговорів є збільшення обсягів торгівлі й інвестицій, а також особисте відстеження ключових напрямів співпраці до 2030 року.
Цей візит також був приводом для зміцнення військово-технічних зв'язків між країнами, китайські військовослужбовці візьмуть участь у параді країни-агресора на Красній площі у Москві 9 травня та стануть найбільшим контингентом із іноземних військових.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, глава МЗС України Андрій Сибіга прокоментував так зване путінське "парадне припинення вогню", заявивши, що воно виявилося фарсом, оскільки тільки з півночі до полудня 8 травня російські війська вчинили понад 700 порушень режиму тиші по всій лінії фронту, тим самим повністю дискредитувавши заяву.
Також, нагадаємо, на тлі підтримки Кремля з боку КНДР в окупованому Селидовому були зафіксовані нові свідчення військової допомоги Росії. У Мережі з'явилися кадри, на яких знято китайських військовослужбовців, що вказує на можливе розширення міжнародної військової участі на боці агресора.
Останні новини
У Мережі з'явилося відео, як зрадниця Повалій бажає російським окупантам перемоги у війні з Україною
"Свобода, рівність…" – Зеленський привітав із Днем Європи, 35 делегацій у Львові підняли прапор ЄС
13:15