24 листопада 2021, 10:36

У Грузії пояснили, чому вони не мають політичних відносин із Росією

Грузія не може побудувати нормальні політичні відносини з Росією, оскільки остання не поважає суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Грузії пояснили, чому вони не мають політичних відносин із Росією

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі зізнався, що прогресу у політичних відносинах між Тбілісі та Москвою немає. Головна причина – Росія так і не навчилася поважати територіальну цілісність і суверенітет його країни.

Росія досі продовжує окуповувати частину грузинської території, що є великим бар'єром на шляху до врегулювання політичних відносин із Росією, заявив міністр у прямому етері "Первого канала" Грузії.

Глава уряду наголосив, що до 2012 року між Росією та Грузією взагалі не було жодних контактів. Проте тодішній президент Міхаел Саакашвілі намагався поновити торговельно-економічні відносини. Для росіян було скасовано візовий режим, а Тбілісі підтримав Москву у вступі до ВТО. Однак натомість Грузія від Росії нічого не отримала.

У той період при владі була партія Саакашвілі "Грузинська мрія", якій "із Вашингтона прийшла рекомендація досягти деескалації конфлікту з Росією".

Однак нині жодних зрушень у політичному напрямі між Росією та Грузією немає, заявив міністр.

З 7 по 12 серпня 2008 року між Грузією та Росією був воєнний конфлікт, у якому загинуло до 400 осіб з обох сторін. У результаті Росія окупувала Південну Осетію та Абхазію, створивши там свої псевдореспубліки.

Лише п'ять країн, включно з Росією, визнають незалежність нових "республік" на території Грузії.

Раніше ми повідомляли, що Росія закликала Грузію брати участь у переговорному процесі щодо ситуації у Закавказзі. У відповідь Тбілісі вимагав звільнити окуповані Росією чужі території.

Нагадаємо, Скабеєва назвала Саакашвілі "військовим злочинцем", однак у Грузії заявили, що такою людиною є президент Росії та сама Скабеєва.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини