30 грудня 2021, 18:41

Ще одна країна НАТО надіслала свою розвідувальну авіацію в Україну

30 грудня над Україною одночасно працювали літаки-розвідники відразу двох країн Північноатлантичного альянсу.

Ще одна країна НАТО надіслала свою розвідувальну авіацію в Україну

До літаків-розвідників ВПС США, які здійснюють роботу у повітряному просторі України, приєдналася британська авіація.

У четвер, 30 грудня, розвідувальні польоти над територією України одночасно здійснювали літаки США та Великобританії. Про це свідчать дані порталів, які відстежують пересування авіації.

Так, американський літак бойового керування та цілевказівки Boeing E-8C Joint STARS здійснив розвідку у східній частині України поблизу лінії розмежування на Донбасі та біля кордону з Росією, а літак радіоелектронної розвідки RC-135W Rivet Joint ВПС Великобританії провів моніторинг обстановки, в тому числі вздовж узбережжя окупованого Росією Криму.

Крім того, окремо до регіону прибув розвідник CL-600 ARTEMIS ВПС США.

Політ Boeing E-8C Joint STARS над територією України фіксувався напередодні. Це була перша поява вказаного літака у повітряному просторі нашої країни. Днем раніше ситуацію на Донбасі та у Приазов'ї контролював американський літак RC-135V Rivet Joint.

У Пентагоні підтвердили активність американської авіації у повітряному просторі України. Як повідомляє телеканал CNN, США збирали інформацію про обстановку у регіоні через два дні після того, як Росія оголосила про відведення 10 тисяч військових із прикордонних з Україною районів до місць постійної дислокації.

Раніше експерти повідомили, що американські літаки-розвідники RC-135V і E-8C, які працюють в Україні, можуть проглядати територію Росії на відстань до 500 км. Зокрема, оглядові можливості дозволяють вивчати розташування російських військ на території, що межує з Московською областю.

До цього редактор Newsader Олександр Кушнар розповів, що Вашингтон ділиться з Києвом величезними обсягами розвідувальної інформації на тлі накопичення російських військ поблизу України.

Останні новини