СБУ затримала 18-річного інформатора РФ: допомагав відстежувати переміщення ешелонів ЗСУ у двох областях
СБУ затримала інформатора РФ, який встановив приховану камеру на залізниці для стеження за ешелонами ЗСУ, хлопцеві загрожує до восьми років ув'язнення.

Контррозвідка СБУ виявила та затримала ще одного інформатора РФ, який у Полтавській і Кіровоградській областях збирав дані про пересування військових ешелонів, повідомляє прес-служба СБУ.
Співробітники СБУ викрили 18-річного мешканця Кременчуцького району, який за завданням російських спецслужб установив на відрізку "Укрзалізниці" приховану камеру. Пристрій був оснащений додатковим акумулятором і системою віддаленого доступу, що дозволяло окупантам у режимі реального часу відстежувати рух українських ешелонів із військовою технікою, що прямували до лінії фронту.
За даними слідства, молодик також намагався встановити розташування систем протиповітряної оборони у центральних регіонах. За вказівкою куратора з Росії, він мав передати фотозвіти з точними геолокаціями позицій ППО.
Вербування агента відбулося через Telegram-канали, де росіяни шукали виконавців для "заробітку на простих завданнях". Хлопець погодився на співпрацю, не усвідомлюючи наслідків.
Оперативники СБУ вчасно виявили та демонтували шпигунське обладнання, запобігши витоку даних про переміщення ЗСУ. Під час обшуку у затриманого вилучили телефон із доказами його роботи на російську розвідку.
Слідчі повідомили агента РФ про підозру за ч. 2 ст. 114-2 КК України (несанкціоноване розповсюдження інформації про розміщення ЗСУ в умовах воєнного стану).
Помічник окупантів перебуває під арештом без права внесення застави. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі. Операцію проводили співробітники СБУ на Полтавщині під керівництвом обласної прокуратури.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, СБУ та поліція затримали 46-річну посібницю окупантів, яка збирала та передавала спецслужбам РФ відомості про енергетичні об'єкти Вінницької області для завдання ударів.
Також, нагадаємо, у Харкові СБУ затримала агента ФСБ, раніше засудженого за спробу захоплення ОДА, який готував саморобний вибуховий пристрій для теракту.
Останні новини
Швець розповів про "стратегічний обман високого класу" та його наслідки: "Мав змусити противника..."
17:00”У мене у голові тільки одна думка: диверсія”, – Z-патріот звинуватив Кремль у краху економіки
15:50Розгром російських військових під час заходу до Покровська – Z-блогер Разведос влаштував скандал
13:25Окупанти перетворюють Чорне море на мертву зону: у Криму зафіксовано сотні викидів метану – ЦНС
10:41Видовищне знищення російського Shahed кулеметом M134 Minigun показали на відео з вертольота "Мі-8"
09:42Справа "Мідас": Свириденко повідомила про усунення з посади віцепрезидента "Енергоатома" Хартмута
07:11