Окупанти у Маріуполі річницю захоплення міста перетворюють на видовище: що ховається за "визволенням"
У річницю захоплення Маріуполя окупаційна влада намагається виправдати геноцид, руйнування та масові вбивства, влаштовуючи святкування "визволення міста".
У річницю захоплення Маріуполя російська окупаційна адміністрація організувала у місті захід під виглядом "молодіжного фестивалю". За навмисне святковою формою ховається спроба виправдати геноцид, руйнування та масові вбивства, повідомляє Центр протидії дезінформації.
20 травня 2022 року Міноборони Росії оголосило про повний контроль над Маріуполем після місяців блокади та запеклих боїв, зокрема на території заводу "Азовсталь". З того часу ця дата є для російської пропаганди приводом святкувати так зване "звільнення міста".
У 2025 році окупанти знову спробували перетворити трагедію на видовище. У Маріуполі пройшов "фестиваль" під назвою "Хвиля", який стартував автопробігом трасою з Новоазовська, а також появою мурала з написом "мати-Росія" та зображенням "сина-Маріуполя" на тлі російського прапора.
Офіційні ЗМІ РФ рапортують про "відновлення" міста, нові квартали та навіть "туристичний інтерес", проте реальність інша. Більшість міста залишається у руїнах, точкова забудова обслуговує в основному переселенців з Росії, а місцеві роками не отримують обіцяних компенсацій за знищене житло.
Окупанти прагнуть нав'язати образ "героїчного звільнення" Маріуполя, перетворюючи зруйноване місто на символ так званої "російської весни". Під гучними гаслами про "повернення Маріуполя додому" російська пропаганда намагається приховати незручну для себе реальність: війна, яку Росія принесла до цього міста, обернулася військовими злочинами, масовими вбивствами та тотальною руйнацією цивільної інфраструктури.
Центр національного спротиву наголошує: всі ці заходи не що інше, як спроба легалізувати злочини та геноцид і закликає мешканців тимчасово окупованих територій фіксувати учасників подібних акцій як документування майбутніх розслідувань для притягнення до відповідальності за скоєне.
Маріуполь залишається українським містом, незважаючи на тимчасову окупацію, й обов'язково буде звільнено.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, мешканці окупованого Маріуполя скаржаться, що замість обіцяних компенсацій за зруйноване житло їх змушують проходити виснажливі судові процеси, які не дають результату.
Також у тимчасово окупованому Маріуполі місцеві жителі заявляють про масове позбавлення житла та репресії з боку російської адміністрації, наголошуючи на повній безправності.
Останні новини
"Тепер він має заплатити..." – Євросоюз і Великобританія синхронно ввели "жорсткі" санкції проти РФ
14:11Рейси на фронт і шпигунська камера: СБУ затримала 17-річного посібника окупантів на Харківщині
10:47Таємниче "Радіо Судного дня" перед розмовою Путіна та Трампа "прокинулося" та передало повідомлення
09:44"У мене народилася дитина": "Дія" запускає персонального помічника для українців вже цього літа
09:22У Трампу немає важелів тиску на Путіна: експерти розповіли, на кого сподіватися Україні, – CNN
08:10ЗСУ на околиці Тьоткіно та не тільки – Машовець і ISW про успіхи українських сил на території РФ
07:11