9 квітня 2024, 12:28

Провал Путіна з "ІДІЛ": всередині Росії нова проблема, росіяни "воюють" один з одним

Росію накрила хвиля ненависті та ксенофобії після теракту "ІДІЛ" у Москві, яка б'є навіть по корінних народах Росії – якутах і бурятах.

Провал Путіна з "ІДІЛ": всередині Росії нова проблема, росіяни "воюють" один з одним

Нездатність Путіна зупинити смертоносний теракт, скоєний таджицькими бойовиками "ІДІЛ" у Москві, мала нищівні наслідки для мігрантів та етнічних меншин Росії. Поки Кремль намагається покласти провину за теракт на Україну, США та Велику Британію, всередині країни він знайшов вразливіших "цапів-відбувайлів", посиливши репресії проти мігрантів, вихідців із Середньої Азії та росіян неслов'янського походження.

Про це пише видання Politico.

Однак страждають навіть громадяни Росії з азіатських етнічних меншин, зокрема якутів, бурятів і тувинців.

Як приклад загострення тенденції організація "Азіати Росії" повідомила, що жінка з Якутії зазнала у московському метро переслідувань з боку російських націоналістів. Вони кричали: "Росія - для росіян. Москва - для москвичів". Якутія є найбільшою республікою країни.

Росіянка Катерина розповіла, що чоловік їхав і зупинився на світлофорі, коли росіянин ударив ногою у двері його машини. Після того як водій опустив скло, росіянин розпилив йому в обличчя перцевий балончик, що призвело до бійки. Росіянин, одягнений у націоналістичний одяг (бомбер і черевики Doc Martens) пішов тільки після того, як Катерина пригрозила викликати поліцію.

"Хвиля ксенофобії після теракту дуже відчутна для корінних народів", - сказала Politico віцепрезидент фонду "Вільна Бурятія" Вікторія Маладаєва.

Ненависть посилила стрес і занепокоєння серед неслов'янських громад у Росії.

"Тривога та страх переважають. У людей немає розуміння, що тепер робити та чи є це зараз реальною загрозою, чи, можливо, ця хвиля минеться", - сказала Марина Обмолова, психологиня та директорка благодійної організації для постраждалих від насильства небілих жінок.


Але не тільки мігранти відчувають на своїй шиї крижаний подих Кремля.

Під "корінними народами" Маладаєва має на увазі численні неслов'янські групи, які живуть на території Росії вже тисячі років. "Люди бояться виходити з дому, їздять на таксі, деякі скасували всю роботу на найближчий тиждень і сидять удома, інші тримають телефон завжди під рукою", - сказала вона.

За словами Маладаєвої, люди отримують погрози в Інтернеті та заклики "повернутися додому". Деякі росіяни азіатського походження, а також корінні жителі Росії зараз розглядають можливість міграції до Середньої Азії, згідно з повідомленнями, отриманими фондом від своїх передплатників.

Путін, як завжди, дистанціювався від цієї дискусії, щоб зберегти імідж поміркованого президента, який представляє всі 195 етнічних груп Росії.

Але насправді переслідування мігрантів, більшість з яких приїжджають до Росії з країн Центральної Азії, координується зверху. Генеральний прокурор Росії Ігор Краснов 26 березня бездоказово доповів Путіну, що кількість злочинів, скоєних мігрантами у Росії, у 2023 році збільшилася на 75%.

Ця заява, що різко суперечить даним Міністерства внутрішніх справ Росії, є ілюстрацією кампанії проти мігрантів, розгорнутої правоохоронними органами після теракту у "Крокусі". Згідно зі щорічною статистикою МВС, у 2023 році кількість іноземців, які вчинили злочини, скоротилася на 9%, а кількість іноземних злочинців із країн колишнього СРСР і СНД - на 7%.

Влада країн Центральної Азії (Таджикистану, Узбекистану та Киргизстану), які традиційно є країнами походження багатьох мігрантів у Росії, виступила із заявами, у яких рекомендувала своїм громадянам не брати участі ув масових заходах у Росії та залишатися вдома.

Тим часом думки щодо депортації громадян Таджикистану у російських соцмережах розділилися.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини