У Росії впала ще одна галузь економіки, наближається масове звільнення – росСМИ
Ще одна галузь російської економіки затріщала по швах: після санкцій і падіння експорту мільярдна сфера лісової промисловості котиться до хвилі банкрутств.
Ще один сектор російської економіки руйнується під вантажем санкцій, падіння попиту та міцного рубля. Лісопромисловці Росії, мільярдної галузі, відкрито заявляють про ризик зупинення підприємств і масових звільнень. Асоціація провідних компаній целюлозно-паперової промисловості надіслала терміновий лист міністру промисловості та торгівлі РФ Антону Аліханову, попередивши про можливість повного паралічу виробництва, пише російський "Комерсант".
Люди втрачають роботу, наближаються масові звільнення.
У документі йдеться, що галузь переживає один із найважчих періодів за весь час спостережень. Тільки за минулий рік заготівля лісу у Росії впала на 13% щодо довоєнного 2021 року, виробництво пиломатеріалів скоротилося на 11%, а випуск фанери впав на чверть.
Євросоюз пішов, Китай не рятує
Після відходу європейського ринку перші удари припали до компаній механічного перероблення деревини. Segezha Group і УЛК ще у 2023-2024 роках почали масово реструктурувати борги та згортати виробництво. Тепер криза дісталася і експортерів целюлози.
З початку 2025 рубль зміцнився до долара на 22%, різко подорожчала логістика та зріс податок на прибуток. У таких умовах багато підприємств стають збитковими.
Навіть Китай, на який російська влада покладала надії, не компенсує втрати: у країні зберігається стагнація у будівництві, а торговельна війна зі США сковує ділову активність. Внутрішній попит у Росії теж падає, що робить ситуацію практично безвихідною.
Немає збуту - немає прибутку
"Збуту на таку продукцію, як пелети, баланси та тріска, немає. На пиломатеріали ціни постійно знижуються", - визнає гендиректор УЛК Володимир Буторін.
У Segezha Group заявляють, що одночасно зіткнулися з падінням цін, дефіцитом замовлень і зростанням тарифів. "Складнощі з експортом, проблеми у будівельній галузі, зниження попиту та зростання витрат", - перераховують у компанії.
Ознаки глибокого обвалу
Економісти констатують, що лісопромисловий комплекс ризикує повторити долю російського автопрому й авіації, де виробництво зупинилося чи пішло у стагнацію. "Міцний рубль вбиває експорт і робить російські товари неконкурентними. При цьому дешевий імпорт заповнює внутрішній ринок. Без протекціоністських заходів підприємства закриватимуться одне за одним", - каже голова Центру системних рішень Денис Кондратьєв.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Кремль пішов на крайній крок, латаючи дірку у бюджеті.
Останні новини
Після зустрічі Сі та Лаврова Китай пообіцяв Росії підтримку на фоні загроз Трампа – The Telegraph
15:43СБУ запобігла трагедії у Рівному: агент РФ готував масове вбивство для дестабілізації суспільства
12:30Щоб допомога не була надто запізнілою: як НАТО та США мають діяти щодо постачання зброї Україні
09:55