1 листопада 2023, 10:02

У WSJ пояснили, чому спецслужби США "прогледіли" атаку ХАМАС на Ізраїль

Після 11 вересня 2001 року США перестали стежити за ХАМАС, вирішивши, що ті не несуть прямої загрози Вашингтону.

У WSJ пояснили, чому спецслужби США "прогледіли" атаку ХАМАС на Ізраїль

Після трагічних подій 11 вересня 2001 року американський уряд вирішив приділити всю свою увагу "полюванню" за лідерами Аль-Каїди, а пізніше й ІДІЛ.

При цьому у Вашингтоні вирішили, що ХАМАС не становить загрози для США, саме тому всю відповідальність за цю терористичну організацію американці поклали на Ізраїль, інформує The Wall Street Journal.

Американські спецслужби були впевнені, що ізраїльські колеги зуміють відстежити всі рухи ХАМАС і присікти на корені будь-яку підготовлювану атаку проти них.

Експерти заявляють, що, незважаючи на бюджет і кількість співробітників спецслужб у США, навіть Вашингтон має свої пріоритети на тій чи іншій ділянці "розвідувального фронту". Останнім часом у США віддають перевагу більше Китаю, ніж країнам на Близькому Сході.

Однак навіть у США знайшлися офіційні особи, які незадоволені "бездіяльністю спецслужб", оскільки внаслідок атаки ХАМАС загинуло вже понад 30 американців.

Відставний офіцер ЦРУ Марк Полімеропулос визнає, що частина провини за атаку ХАМАС лежить і на США.

Зараз у заручниках у терористів перебуває близько 250 осіб. Унаслідок атаки від 7 жовтня загинуло і 25 громадян України.

Раніше один із лідерів ХАМАС заявив, що підземні тунелі у секторі Гази створюються не для цивільних, а для терористів.

Нагадаємо, Остін закликав американських чиновників надати допомогу не тільки Ізраїлю, а й Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини