26 серпня 2022, 10:09

Протести в Єкатеринбурзі: Фейгін відповів на запитання, чи це може призвести до всенародного повстання

Марк Фейгін вважає, що ліберальний Єкатеринбург – це лише крапля у величезному російському морі, тому місцеві протести не призведуть до народної революції.

Протести в Єкатеринбурзі: Фейгін відповів на запитання, чи це може призвести до всенародного повстання

Нещодавно у Росії затримали мера Єкатеринбурга Євгена Ройзмана через те, що він використав вираз "вторгнення в Україну", внаслідок чого мешканці міста почали протестувати. Звичайно, у багатьох українців виникла надія на те, що ця подія може стати каталізатором чогось більшого. Однак російський опозиціонер, правознавець і журналіст Марк Фейгін порадив не перебільшувати ступінь свободи, яка панує в Єкатеринбурзі, оскільки це обумовлено лише деякими історичними традиціями у цьому регіоні та географічною віддаленістю від Москви.

"Так, Єкатеринбург принципово відрізняється від інших російських міст, якщо говорити про громадську думку й організованість. Все ж таки не випадково там розташований "Єльцин-центр" і багато чого відбувається навколо регіонального центру Уралу. Традиційно Уральський федеральний університет вважається розсадником лібералізму. Але я би сказав, що це все легко пригнічується. Я б не перебільшував ступеня свободи у цьоому регіоні",заявив експерт в інтерв'ю Олександру Шелесту для YouTube-каналу Politeka Online.

За словами Фейгіна, йому дуже складно уявити, що ціле місто обуриться, візьме до рук зброю та захищатиме свободу або виступить проти війни. "Так, там завжди було досить ліберальне середовище, навіть за радянських часів. Колишній мер Чернецький, я його знав. Зараз не знаю, де він. Там ситуація дуже рухлива, багато чого народилося звідти. Але є кількісні показники. Єкатеринбург – це ж не Москва, не вся Росія", – зазначив опозиціонер.

Після цього ведучий ще раз уточнив, чи може ситуація з Ройзманом призвести до чогось більшого, оскільки це очевидне зародження думки незгоди всередині Росії.

"Ні, з Єкатеринбурга не може нічого початися, тому що це крапля у морі. Взагалі, це специфіка російської географії - великі території та віддаленість від Москви. Люди часто ховаються за цією регіональщиною у тому сенсі, що все вирішують у Москві. " Ми у себе живемо, давайте не смикатися, просто живемо". Там така ж корупція, таке ж кумівство, як і у Москві. Але у столиці ще додається ось цей майор, що нескінченно дихає у спину, а у провінції у деяких місцях це легше відчувається. І іноді виникає ілюзія, що це від великого лібералізму. Я не думаю. Але, звичайно, провінція у цьому сенсі набагато вільніше тримається, ніж столиця", – пояснив свою думку Марк Фейгін.

Нагадаємо, Марк Фейгін припустив, якою буде відповідь України на ракетні обстріли 24 серпня.

Також Марк Фейгін розповів про неймовірну послугу, яку надає український народ для росіян.

Раніше Марк Фейгін пояснив, за якої умови НАТО введе війська на територію України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дарья Александрова

Останні новини