Стало відомо, під яким виглядом Китай постачає Росії двигуни для дронів
Китайські двигуни поставляються до РФ через підставні компанії під виглядом промислових холодильних установок
Китайські двигуни поставляються до РФ через підставні компанії під виглядом промислових холодильних установок. Таку інформацію озвучили одразу три європейські чиновники, які детально вивчили митну документацію.
Таким чином, Кремль намагається обійти санкції з боку Заходу.
Завдяки цій таємній схемі російський завод зброї "Купол" зумів збільшити виробництво дронів "Гарпія-А1", повідомляє агентство Reuters.
Такого висновку дійшли експерти, які детально вивчили митні декларації, рахунки-фактури та контракти.
Як виявилося, у 2025 році, згідно з контрактом, "Купол" зобов'язується поставити Міноборони РФ 6 тисяч дронів "Гарпія". Це з трьох разів більше, ніж у 2024 році. З документів випливає, що тільки за перші чотири місяці 2025 завод уже поставив Міністерству оборони РФ 1500 дронів.
Цей тип дальнобійного дрона Кремль використовує для атак як на військові, так і на цивільні об'єкти України. Щомісяця Москва застосовує до 500 дронів "Гарпія".
Співробітники європейських служб безпеки попросили не розкривати ні їхні імена, ні назви організацій через конфіденційність інформації. Вони також попросили не розголошувати деякі деталі з документів, включаючи дати укладання контрактів та їх вартість.
Ще у вересні 2024 року агентство Reuters повідомляло, що "Купол" виробляє "Гарпії" з використанням китайських технологій, включаючи двигуни L550E від компанії Xiamen Limbach Aviation Engine Co. Через місяць після виходу цієї публікації ЄС і США ввели санкції проти китайських компаній, включаючи і вищезгадану.
Згідно з рахунками-фактурами, з 2025 року ті ж двигуни почав постачати заводу "Купол" китайський постачальник Beijing Xichao International Technology and Trade. Маршрут наступний: з Пекіну товар доставляється до Москви, а звідти - до Іжевська, де розташований завод.
Журналісти Reuters поки що не з'ясували, яким чином компанія Xichao отримує двигуни від Xiamen.
У прес-службі МЗС Китаю заявили, що контролюють закордонні постачання товарів подвійного призначення та нічого не знають про постачання комплектувальних для дронів "Гарпія".
У ЄС закликають Китай не розривати економічних зв'язків із Росією, але посилити митний і фінансовий контроль.
Двигуни для дронів постачає компанія Xichao підставній російській фірмі "СМП-138", яка потім передає їхній іншій компанії - LIBSS. Та, у свою чергу, переправляє комплектувальні на завод "Купол".
Згідно з контрактом, LIBSS зобов'язується постачати "Куполу" холодильні установки.
Позначення двигунів як установок, що охолоджують, дозволило експортувати їх до Росії без повідомлення китайської влади, заявили три співробітники служби безпеки.
Комплектувальні для дронів РФ доставляли дві китайські авіакомпанії: Sichuan Airlines і China Southern Airlines.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що у ГУР детально розповіли про нові типи дронів, які Росія використовує проти України.
Останні новини
Кількість жертв на кордоні Таїланду та Камбоджі збільшилася, а люди масово залишають свої будинки
09:12Вперше був атакований у 2023 році: "хороші" дрони навідалися на важливе підприємство на Тамбовщині
08:13Найжорстокіша боротьба за останні 13 років: Таїланд завдав ударів по Камбоджі за допомогою авіації
07:19