17 червня 2024, 11:07

Кожен політ, як останній: у США розслідують диверсію щодо поставок підробленого титану для Boeing і Airbus

Федеральне управління цивільної авіації США проводить розслідування про те, як підроблений титан китайського виробництва було використано у деталях Boeing і Airbus.

Кожен політ, як останній: у США розслідують диверсію щодо поставок підробленого титану для Boeing і Airbus

Після серії неприємних інцидентів із літаками компанії Boeing Федеральне управління цивільної авіації США ініціювало кілька розслідувань щодо систем безпеки, оскільки у ситуації проглядається масштабна багатоходова диверсія. Про це повідомляє The New York Times.

Дослідження показало, що титан, використаний у деяких комплектувальних для Boeing і Airbus, був куплений на основі підроблених документів. Це викликає побоювання щодо структурної надійності цих літаків. Розслідування було ініційовано на тлі пильної уваги до авіакомпанії після серії неприємних інцидентів, пов'язаних із системою безпеки авіалайнерів, зокрема відірваної дверної панелі під час польоту літака Boeing 737 Max 9 на початку цього року.

Крім Федерального управління цивільної авіації США, компанія Spirit AeroSystems, постачальник фюзеляжів для Boeing і крил для Airbus, також проводить розслідування за фактом підроблення документації.

F.A.A. оголосило, що наразі оцінюють загальний обсяг проблеми, її можливі короткострокові та довгострокові наслідки для авіаційної безпеки.

Представники Boeing поділилися зі слідством інформацією про закупівлі матеріалів у дистриб'ютора, який міг підробити документи або надати недостовірні дані.

Авіалайнери, що містять деталі з титану, якість якого викликає сумніви, були випущені у період з 2019 по 2023 роки. Наразі залишається невідомим, скільки таких літаків експлуатується та які авіакомпанії є їхніми власниками.

У травні 2024 року Boeing оприлюднила стратегію посилення безпеки та має буде провести серію випробувань перед комісією Сенату США з питань безпеки.

Представники Boeing і Airbus запевнили, що деталі із сумнівного титану були зняті з літаків, які постачають замовники, та після проведеного аналізу авіалайнерів, що перебувають в експлуатації, турбуватися нема про що.

Агентство авіаційної безпеки Європейського союзу також повідомило, що поки не було виявлено доказів безпосередньої проблеми у системах безпеки.

Ланцюжок постачання титану сумнівної якості для виробництва передових авіалайнерів зачіпає компанії у Китаї, Італії, Туреччині та США.

Нагадаємо, нещодавно пасажири пережили екстремальний політ, коли аномальний град у повітрі серйозно пошкодив Airbus A320.

Раніше стало відомо, що викрадений росіянами в ірландської компанії AerCap Airbus A320 менш ніж через добу після НП був розпиляний на частини.

Також повідомлялося, що у РФ намічається колапс авіації: літаки "Аерофлоту" один за одним виходять з ладу.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини