17 грудня 2021, 19:21

Столтенберг відповів на ультиматум Росії щодо НАТО й України

Росія висунула НАТО умови, які Альянс не виконає, щоб не порушувати власні принципи.

Столтенберг відповів на ультиматум Росії щодо НАТО й України

Москва опублікувала у ЗМІ проєкт договорів про гарантії безпеки зі США та НАТО, який раніше передала Заходу. У документах йдеться про вимогу РФ, щоб США не вели військової активності у країнах Східної Європи, Кавказу, Середньої Азії. Крім того, Штати мають винести всю ядерну зброю на свою територію та припинити назавжди польоти важких бомбардувальників поряд із Росією.

Також Росія хоче, щоб американські військові кораблі не з'являлися у Чорному морі й інших морях поряд із РФ, а самі США не створювали військових баз у пострадянських країнах. Особливу увагу приділили Україні. Її та інші держави поруч із Росією вимагають за жодних умов не приймати до НАТО.

США також не повинні розміщувати ракети середньої дальності там, де вони можуть досягати Росії. А в американських документах і стратегіях НАТО слід зазначити, що вони не вважають Росію ворожою.

Теоретично такі ж зобов'язання повинен виконати Кремль, однак він нічого цього не робить і не планує.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів Москві, що її останні "пропозиції" можна обговорювати лише з європейськими партнерами НАТО, зокрема з Україною, пише УНН.

"Ми ясно розуміємо, що будь-який діалог із Росією має враховувати занепокоєння НАТО у зв'язку з діями Росії, ґрунтуватися на ключових принципах і документах Європейської безпеки та проходити у консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна", – заявив генсек.

Звертаючись до Кремля, Столтенберг закликав до негайної деескалації та ведення прозорості воєнної діяльності. Однак у разі загрози НАТО вживе заходів для забезпечення безпеки та захисту всіх союзників.

До цього російський політолог Станіслав Бєлковський попередив, що на відмову США від угоди щодо НАТО Кремль може піти ва-банк і визнати "Л/ДНР", а згодом введе регулярні війська.

Колишній посол США у РФ Майкл Макфол припускає, що президент Росії боїться не розширення НАТО, а України.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини