7 грудня 2021, 17:34

Пентагон США готує евакуацію дипломатів з України у разі вторгнення РФ – CNN

Прямо зараз Пентагон планує низку різних сценаріїв у разі потреби евакуації, повідомляє CNN.

Пентагон США готує евакуацію дипломатів з України у разі вторгнення РФ – CNN

Адміністрація Байдена вивчає варіанти потенційної евакуації громадян США з України, якщо російська армія розпочне вторгнення на територію країни. Про це повідомив американський телеканал CNN із посиланням відразу на кілька незалежних джерел.

Джерела повідомили, що плануванням дій на випадок непередбачених обставин керує Пентагон. Адміністрація Байдена інформує Конгрес щодо заходів підготовки.

"Офіційні особи США підкреслили, що досі неясно, чи ухвалив президент Росії Володимир Путін рішення про вторгнення. Але він накопичив досить сил, техніки та запасів біля кордонів України, щоб у найкоротші терміни рушити в атаку", – зазначають журналісти.

Джерела підкреслили, що зараз адміністрація не бачить необхідності в евакуації: повітряні лінії, як і раніше, курсують з міжнародних аеропортів України, а сухопутні кордони із західними сусідами України відкриті. Обговорення є частиною планування у разі серйозного погіршення ситуації з безпекою, підкреслили кілька офіційних осіб, які брали участь у плануванні.

Але обговорення показують, як серйозно адміністрація Байдена сприймає можливість вторгнення. Президент Джо Байден має намір поговорити з Путіним у вівторок на тлі зростання напруги.

За словами джерел, прямо зараз Пентагон планує низку різних сценаріїв у разі потреби евакуації: від невеликої евакуації державних службовців США до масштабнішої за участю ширшого кола американських громадян.

Державний департамент нестиме відповідальність за остаточне визначення необхідності евакуації. Як повідомило джерело, знайоме з перебігом обговорень, наразі дипломатична служба безпеки Держдепартаменту планує організувати сценарій від'їзду дипломатів із країни, якщо цього вимагатиме ситуація.

"Ми не знаємо, чи вирішив Путін застосувати силу, але ми точно знаємо, що він ставить російські збройні сили та російські сили безпеки у таке місце, де вони могли б діяти досить радикально", – сказав директор ЦРУ.

Про це заявив Білл Бернс на саміті Ради генеральних директорів Wall Street Journal у понеділок.

Адміністрація хоче, щоб її не застали зненацька.

Кілька джерел зазначили, що рішення про планування було наступним за масовою евакуацією США з Афганістану, яку законодавці розкритикували як погано сплановану після того, як з'явилися зображення, що демонструють хаос в аеропорту Кабула.

США не хочуть, щоб їх застали зненацька у разі несподіваного вторгнення, сказало одне з джерел, знайомих із ситуацією.

Посольство США у Києві не публікувало жодних нових рекомендацій, які закликають американських громадян розглянути питання про виїзд з України.

Раніше ЗМІ писали, що Кремль злив детальний план вторгнення в Україну, висунувши ультиматум Заходу.

У США кількість прихильників відправлення військ в Україну у разі російського вторгнення вперше перевищила кількість супротивників. Про це повідомляє Chicago Councilon Global Affairs, публікуючи результати опитування громадської думки у Сполучених Штатах. Нові дані огляду ChicagoCouncil зафіксували, що американці більш ніж будь-коли готові підтримати Україну, у тому числі використовувати війська США для її захисту. 50% американців виступили "за", 48% – "проти".

Повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість відправлення військових радників та озброєння в Україну.

Раніше Пєсков назвав головний страх Кремля через співпрацю України з НАТО. За його словами, Росія побоюється, що після отримання сучасної зброї від Альянсу офіційний Київ може піти у наступ на Донбасі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини