25 травня 2026, 14:28

Росія промахнулася та випадково завдала удару "Орєшником" по Донецьку: з'явилося відео

Відео з Донецька викликало суперечки про другий запуск "Орєшника" по окупованому місту: камера зафіксувала характерні прильоти за 17 хвилин до удару по Білій Церкві.

Автор: Марк Ворошилов

Росія промахнулася та випадково завдала удару "Орєшником" по Донецьку: з'явилося відео

Росія запустила під час атаки на Україну не один, а два "Орєшники". Приводом є відео з камери спостереження у Донецьку: на кадрах видно характерні прильоти, що розділяються, зняті о 00:59.

Удар по гаражах у Білій Церкві, про який повідомлялося офіційно, відбувся пізніше – близько 1:16.

OSINT-проект "КіберБорошно" перевірив геолокацію донецького відео та підтвердив, що камера дійсно дивиться на північ чи північний захід. У кадрі видно недобудований ТРЦ Rose Park у Донецьку, а напрямок камери вказує у бік Авдіївки, Краматорська, Слов'янська, Ізюму, Вовчанська та Бєлгорода.

При цьому точно визначити, куди саме припав удар, відео неможливо. Незрозуміло і те, чи був це саме "Орєшник" або інша балістична ракета з бойовими блоками, що розділяються.

Офіційно Росія повідомляла лише про один пуск, тому версія про перший удар по окупованій частині Донецької області поки що залишається непідтвердженою.

Якщо другий пуск підтвердиться, це означатиме, що частина ракетної атаки могла прийтись по території, яку Росія сама вважає "своєю".

У російського Міноборони "Орєшники" у множині:

Раніше Dialog.UA повідомляв, що удар "Орєшником" по Київщині був третім випадком застосування окупантами балістичної ракети.

Під час атаки ворог застосував близько 90 ракет різних типів, а також близько 600 дронів-камікадзе.

Останні новини