17 листопада 2021, 14:37

Лукашенко висунув ЄС ультиматум щодо мігрантів: нелегалів приберуть від кордону при виконанні 2 умов

Лукашенко вимагає повного скасування санкцій та офіційного визнання себе повноправним президентом Білорусі.

Лукашенко висунув ЄС ультиматум щодо мігрантів: нелегалів приберуть від кордону при виконанні 2 умов

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель висунув керівництву Європейського Союзу ультимативний перелік вимог, після виконання яких він готовий врегулювати кризу з нелегалами на кордоні з Польщею.

Про це в інтерв'ю телеканалу ETV розповіла голова МЗС Естонії Ева-Марія Лійметс.

Лукашенко вимагає повного скасування санкцій та офіційного визнання себе повноправним президентом Білорусі з боку ЄС.

"Він хоче, щоб санкції припинилися, а його визнали главою держави, щоб він міг продовжувати", – заявила вона, пославшись на результати переговорів Лукашенка та Меркель.

Інформаційні агенції нагадали, що країни Європейського Союзу відмовляються визнавати Лукашенка легітимним президентом, вважаючи останні вибори сфальшованими. Європарламент наголошує, що повноваження Лукашенка закінчилися у листопаді 2020 року, а тому будь-які підписані ним документи є нелегітимними.

Протягом останнього року проти режиму Лукашенка було ухвалено кілька пакетів санкцій, які посилили політичну та економічну кризу всередині країни.

Більш того, глави МЗС країн ЄС 15 листопада схвалили рішення посилити санкції. Як вважає Лійметс, рішення має залишитися чинним попри ультиматум Лукашенка.

"На наш погляд, важливо, щоб Євросоюз залишався єдиним і вплинув на Білорусь реальними діями", – сказала міністр.

ЄС ввів санкції щодо Білорусі після того, як Лукашенко та служби безпеки розправилися з демонстрантами опозиції та громадянським суспільством країни після виборів влітку 2020 року. Ще більше обмежень було застосовано після вимушеної посадки у травні літака Ryanair, який перебував у повітряному просторі Білорусі, що призвело до арешту опозиційного журналіста в аеропорту Мінська.

У відповідь Лукашенко пригрозив відправити до Європи "мігрантів і наркотики". Незабаром після цього мігранти, здебільшого з Близького Сходу, намагалися перетнути литовсько-білоруський кордон. Потім ситуація поширилася на Латвію та Польщу й тривала кілька місяців. Усі три країни витісняють мігрантів назад до Білорусі.

За останні 10 днів тисячі мігрантів застрягли на білоруській стороні білорусько-польського кордону за низьких нічних температур.

Литва, Латвія та Польща були найбільшими прихильниками білоруського опозиційного руху. Лідер опозиції Світлана Тіхановська втекла до Вільнюса та зараз проживає у Литві після тогорічних виборів.

Як повідомлялося раніше, біженці продовжують прибувати до кордону. Журналістам вдається фільмувати кадри, як групи нелегалів у супроводі білоруських силовиків виходять із лісу. Тим часом Міноборони Польщі показало відео перекидання білоруських силовиків у районі пропускного пункту "Кузниця". Обличчя військових приховані балаклавами та медичними масками.

Білоруські військові вже застосовували лазер проти польських колег і намагалися прорватися через кордон.

Раніше ми повідомляли, що Андрій Гончарук пояснив Німеччині, чому Україна не зможе прийняти на своїй території навіть частину біженців, які перебувають на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, у Міноборони Польщі є інформація, що Мінськ готовий озброїти біженців вогнепальною зброєю, щоб ті прорвалися до Польщі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини