9 квітня 2026, 20:08

​“Як аеропорт Ньюарк на стероїдах”, - онука генерала Паттона вразив дроновий центр ЗСУ

Онук генерала США Джорджа Паттона опинився під великим враженням, відвідавши один із центрів управління дроновими операціями ЗСУ.

​“Як аеропорт Ньюарк на стероїдах”, - онука генерала Паттона вразив дроновий центр ЗСУ

Відомий американський документаліст Бенджамін Паттон (онук легендарного генерала Другої світової війни Джорджа Паттона) відвідав один із центрів управління дроновими операціями ЗСУ. Він опинився під колосальним враженням від побаченого.

Деталі американець розповів в інтерв'ю, повідомляє Dialog.UA.

На фронт в Україну Паттон вирушив зі своєю командою у березні 2026 року, щоб зняти кадри реальної війни. Одне з найяскравіших вражень документаліста – пересувний пункт керування дроновими операціями, обладнаний прямо в машині.

"Заходиш усередину, і це виглядає, як аеропорт Ньюарк, тільки на стероїдах. 30 метрів світлодіодних екранів зі статистикою в режимі реального часу: танки, мотоцикли, поранені або вбиті, північнокорейці, росіяни, автомати Калашнікова ... І відео кожного удару в реальному часі. Уся країна повністю синхронізована. Це вражаюча система, в якій кожен знає, що відбувається у будь-якій точці країни”, - розповів Паттон.

Зважаючи на все, говорив документаліст про українську DELTA - цифрову екосистему управління боєм. На початку 2026 року її було доповнено спеціалізованим модулем Mission Control для управління дроновими операціями: розвідкою, ударами, мінуванням, логістикою, евакуацією та багатьом іншим. Система автоматично збирає звіти, рахує ефективність.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що "Лінія дронів" перемелює наступ армії РФ: 10 500+ уражених окупантів у березні.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини