Зеленський та Буданов відповіли на прохання партнерів припинити удари по нафтових об'єктах Росії
Глава офісу президента Кирило Буданов пояснив, чому Україна не припинить удари по нафтовій інфраструктурі Росії.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував у спілкуванні з журналістами прохання закордонних партнерів припинити удари по нафтових об'єктах Росії на тлі перебоїв з постачанням нафти, викликаних війною на Близькому Сході, але Україна не припинить такі атаки, оскільки веде свою війну та керується національними інтересами.
Глава держави заявив, що зменшення ударів по російській енергетиці можливе лише тоді, коли ворог зменшить удари по енергетиці України.
При цьому президент зазначив, що проконтролювати це дуже складно, тому Київ пропонує повне припинення вогню чи хоча б повну відмову від ударів по енергетиці.
"Справедливо? Я вважаю, так. А порівнювати обсяги сьогодні складно. Вони сказали, що ми сьогодні більше завдали втрат, аніж вони нам, сьогодні. Я перепрошую, так може подивимося ретроспективу всіх років війни. Ми ж не можемо порівнювати обсяги. Вони завдали нам ударів набагато більше, вбивали наших людей, вбивали набагато більше наших цивільних".
Відповідаючи на уточнююче питання журналістів, як вчинить Київ, якщо партнери наполягатимуть на припиненні ударів по російській енергетиці, президент наголосив, що Україна використовує зброю свого виробництва для таких атак.
"Ми захищаємося. Якщо не бити їм по морді, вони битиму по нас", – сказав президент.
Аналогічну позицію озвучив голова Офісу президента Кирило Буданов. Він заявив, що Україна не припинить таких атак, оскільки веде свою війну і керується національними інтересами.
Буданов зазначив, що з подібними речами він стикається від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Глава ОП навів приклад, як західні партнери висловлювали невдоволення, коли техніка іноземного виробництва, що є на озброєнні України, заїжджала на територію РФ або іноземна зброя "застосовувалася не так, як комусь хотілося".
При цьому Буданов додав, що партнерів можна зрозуміти, тому що це "їхня правда", але водночас є "наша правда і наш національний інтерес".
"І він саме такий, який є", – наголосив керівник ОП.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що після ударів по портах в Усть-Лузі та Приморську Росія готується різко скоротити видобуток нафти. Також днями стало відомо, що нафтовий термінал "Шесхаріс" у Новоросійську зупинив відвантаження нафти після масованої атаки України.
Останні новини
Бюджет РФ розвалюється: економіст Ширяєв прогнозує "потрясіння основ системи" вже у 2026 році
21:54Зеленський та Буданов відповіли на прохання партнерів припинити удари по нафтових об'єктах Росії
19:26