21 липня 2025, 06:30

Чи зможе Росія за ніч запускати понад 2 тисячі дронів-камікадзе: в ISW дали спрогнозували

У Берліні та Києві підтвердили інформацію про те, що Москва нарощує виробництво дронів-камікадзе.

Чи зможе Росія за ніч запускати понад 2 тисячі дронів-камікадзе: в ISW дали спрогнозували

Експерти вже не відкидають, що за одну ніч Кремль зможе запустити проти України до 2 тисяч таких безпілотників.

Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували нову інформацію про зростання виробництва "Шахедів" і представили свій прогноз.

ЗС РФ може бути здатні завдавати ударів по Україні до 2 тисяч дронів-камікадзе за одну ніч до листопада 2025 року, якщо поточна тенденція зростання нічного застосування російських безпілотників збережеться.

19 липня представник Міноборони Німеччини Крістіан Фройдінг заявив, що Москва планує збільшити виробництво дронів, щоб за один раз (за одну ніч) атакувати Україну 2 тисячами безпілотників.

Фройдинг закликає Київ і союзників розглянути економічно ефективні способи боротьби з дронами, оскільки дорогі методи ППО не надто підходять як стійка стратегія.

Ще 4 липня командувач безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді заявив, що Кремль вже зараз здатний запускати до тисячі дронів-камікадзе за ніч.

9 червня у ГУР Міноборони України заявили, що РФ зараз щодня запускає до 170 дронів, проте до кінця 2025 року може наростити виробництво до 190 одиниць на день.

Аналітики з ISW повідомляють, що на сьогоднішній день найбільша кількість дронів була випущена у ніч на 9 липня - 728 одиниць.

З січня по травень 2025 року Кремль запускав у середньому не більше 200 дронів на день. Проте вже з кінця травня кількість безпілотників, що атакують, збільшилася як мінімум до 250 за добу.

З червня до липня Росія збільшила щоденне застосування дронів на 31%.

До листопада 2025 року Москва справді може вийти на запуск до 2 тисяч дронів за ніч, якщо поточна тенденція збережеться. Цей прогноз можна переглянути, якщо темпи зростання зміняться як у бік збільшення, так і зниження від поточних 31%.

Російські сили, ймовірно, не зможуть підтримувати такі масштабні удари щоночі, проте чергуватимуть масові атаки з періодами відносного затишшя, як це відбувається зараз. Західні інвестиції у розроблення та виробництво українських безпілотників-перехоплювачів, як і раніше, мають вирішальне значення для здатності України відбивати масштабні російські удари та захищати мирне населення.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у ніч проти 21 липня Кремль зробив черговий комбінований удар по столиці України.

Тим часом тієї ж ночі "хороші" дрони атакували великий залізничний вузол у Ростовській області.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини