12 квітня 2024, 07:44

Брак в Україні ППО сильно відчувається не тільки на фронті: аналітики озвучили головні тези

Брак систем ППО в Україні дає карт-бланш для армії Путіна.

Брак в Україні ППО сильно відчувається не тільки на фронті: аналітики озвучили головні тези

Брак як самих систем ППО, так і боєприпасів до них призводить до того, що Кремль прямо на лінії фронту дедалі частіше використовує авіацію для нанесення ударів керованими та некерованими авіабомбами.

Аналітики з Інституту вивчення війни детально проаналізували останні новини з України, коли ворог б'є ракетами по енергетиці, а ПКС РФ скидає авіабомби на позиції ЗСУ та мирні міста України.

У ніч на 11 квітня РФ здійснила чергову комбіновану атаку по енергоструктурі України. Загалом було випущено 82 повітряні цілі: дрони-камікадзе, крилаті та балістичні ракети.

У 2024 році це був третій великомасштабний удар по енергетичному сектору України (22 та 28 березня, 11 квітня).

У пресслужбі ПАТ "Центренерго" заявили, що внаслідок ракетного удару повністю знищили Трипільську ТЕС, яка постачала електроенергію одразу трьом областям.

Того ж дня російська армія завдала щонайменше 10 ударів по критичній інфраструктурі Харкова. У Львівській області балістикою ворог завдав ударів по газорозподільному об'єкту й електропідстанції.

Бив ворог по об'єктах енергетики у Запорізькій та Одеській областях. Балістичними ракетами також атакував Миколаїв, а авіабомбами, що планують, - електропідстанцію у Сумах. Загалом було порушено роботу до 80% генерувальних потужностей ДТЕК.

Гендиректор ДТЕК Тимченко заявив, що 2023 року на відновлення довелося витратити приблизно 110 млн доларів, однак тепер доведеться виділяти суму вдвічі більшу.

Глава МЗС України Кулеба заявив, що країні необхідні комплекси Patriot як для фронту, так і для захисту енергооб'єктів України.

Patriot здатні захистити як мирні міста від російських ракет, так і солдатів на фронті від авіабомб.

Аналітики з ISW вважають, що ракетні удари з боку РФ змушують Київ ухвалювати дуже складні рішення щодо систем ППО: де, коли та які об'єкти ними охороняти.

Саме відсутність належної кількості систем ППО дозволили ворогу у лютому 2024 року захопити Авдіївку. Тоді ЗС РФ також активно почали застосовувати на лінії фронту авіацію. Нині те саме противник робить у районі Часова Яру: авіація скидає бомби, артилерія завдає ударів, а піхота намагається прорвати оборону міста.

Раніше західні військові експерти озвучили причину, через яку РФ стала дедалі частіше завдавати ударів по енергетичній системі України.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Японії розкритикував американських політиків за неможливість кинути виклик тим країнам, які влаштовують конфлікти по всьому світу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини