12 квітня 2024, 07:39

Навіщо Кремль почав завдавати ударів по електростанціях України: експерти знайшли відповіді – WSJ

Ударами по енергетиці Росія закладає основу для нового наступу.

Навіщо Кремль почав завдавати ударів по електростанціях України: експерти знайшли відповіді – WSJ

Кремль ударами по електростанціях просто збирається повністю виснажити українську систему ППО та відвернути частину ресурсу від лінії фронту.

Про це вчора написали журналісти ресурсу The Wall Street Journal. При цьому більшість ракетних ударів спрямовані не тільки на пошкодження самих мереж, а й об'єктів генерації.

Експерти заявляють, що нові удари по енергетичній інфраструктурі України стають не тільки більш точними з боку ворога, а й концентрованими.

Військовий аналітик Франц Штефан-Гаді вважає, що якщо Захід не допоможе боєприпасами, то до літа ситуація в Україні буде дуже непростою. Ракети для ППО точно закінчаться.

Також ворог такими ударами готується до нового наступу.

Голова ПАТ "Центренерго" Гота заявив, що немає сенсу відновлювати Трипільську ТЕС, поки Київ не отримає боєприпаси для систем ППО.

Напередодні ТЕС під Києвом було атаковано балістикою, а саму станцію практично повністю зруйновано. Експерти заявляють, що через проблеми з ППО ракети збити не вдалося.

Говорив про це і глава МЗС України Кулеба у бесіді з європейськими колегами. Щоб Україна могла повністю закрити небо від ворожих ракет, необхідно до 25 систем Patriot. У Європі їх понад 100 одиниць, але ніхто не хоче не тільки ділитися, а й дати в оренду Україні ці системи.

Раніше ми повідомляли, що РФ завдала удару по Трипільській ТЕС новою ракетою "Х-69".

Нагадаємо, Трипільська ТЕС виробляла електроенергію для Київської, Житомирської та Черкаської областей.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини