11 квітня 2024, 14:15

Виробляла електрику для трьох областей: відомі серйозні наслідки удару РФ по Трипільській ТЕС

Унаслідок ракетної атаки росіян повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області. Компанія "Центренерго" після ударів по Зміївській і захоплення росіянами Вуглегірської ТЕС втратила всю генерацію.

Виробляла електрику для трьох областей: відомі серйозні наслідки удару РФ по Трипільській ТЕС

Одну з найбільших в Україні Трипільську ТЕС, яка забезпечувала більшу частину потреб в електроенергії Київської, Житомирської та Черкаської областей, повністю зруйновано внаслідок терористичного ракетного удару армії РФ у ніч на 11 квітня.

Про це повідомив голова наглядової ради ПАТ "Укренерго" Андрій Гота.

За його словами, після прильотів ракет у турбінному цеху почалася пожежа. Усе обладнання знищено, але люди, за попередніми даними, не постраждали.

Після атаки на Трипільську ТЕС компанія "Укренерго", більша частина акцій якої належить державі, повністю втратила потужності для виробництва електроенергії. 22 березня росіяни зруйнували ракетами Зміївську ТЕС у Харківській області, а у липні 2022 року захопили Вуглегірську ТЕС на Донеччині.

Водночас експерти, яких опитало агентство "РБК-Україна", зійшлися на думці, що знищення Трипільської ТЕС не буде критичним для енергосистеми України та трьох областей, у які вона постачала електрику. Але фахівці не виключили, що у липні - серпні можливі тимчасові відключення споживачів.

Нагадаємо, окупанти вночі та вранці 11 квітня завдали ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури у 4 областях України.

А Зеленський звернувся до союзників після масованого удару РФ по енергетичних об'єктах України з проханням не зволікати з поставками систем ППО.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини