6 липня 2022, 09:21

"У промислових масштабах", – Сергій Грабський розповів, коли ленд-ліз запрацює на повну міць

Сергій Грабський заявив, що за найоптимістичнішим сценарієм потік військової техніки за програмою ленд-лізу попрямує в Україну у грудні – січні.

"У промислових масштабах", – Сергій Грабський розповів, коли ленд-ліз запрацює на повну міць

Військовий експерт Сергій Грабський у проекті FREEДОМ пояснив, що потрібно для того, щоб ленд-ліз запрацював на повну силу, та коли це може статися. Насамперед мають запрацювати американські військові заводи, а вони не запрацюють, доки на це не будуть виділені кошти з державного бюджету.

"У США фінансовий рік починається 1 жовтня, і зараз триває дуже напружена робота з визначення та виділення коштів. Потім ці кошти будуть передаватися на підприємства, які вже починають працювати", – сказав експерт.

Також він наголосив, що ми вже достатньо вичерпали ресурси США й інших країн у плані "Стінгерів" і "Джавелінів". Усі держави-союзники потребують поповнення власних ресурсів. "Те саме стосується і систем залпового вогню, тому що жодна країна у світі не готувалася до війни такого масштабу, який ми зараз маємо в Україні", – підкреслив Грабський.

"І все-таки які терміни? Коли ми отримуватимемо кратно більше гаубиць, "Хаймерсів" й інших видів озброєння, які так необхідні?" - запитав ведучий у співрозмовника.

"За найоптимістичнішими моїми прогнозами, у промислових масштабах це може статися десь у грудні, – відповів військовий експерт. – 1 жовтня починається фінансовий рік, призначення грошей, випуск, тендерні процедури, тому що це обов'язково, постачання, транспортування. Грудень – січень – це за найоптимістичнішими моїми прогнозами, але це не скасовує того, що паралельно зараз знімається зі зберігання техніка, яка передається нам, просто її відновлення теж потребує певного часу, але ця робота ведеться, і ми отримуємо велику кількість техніки. Я кажу не обов'язково про американське виробництво, тому що ми продовжуємо отримувати техніку від країн колишнього Східного блоку, про що не дуже багато говорять".

Нагадаємо, Сергій Грабський розповів, що Білорусь буде готова напасти на Україну: "Щойно ми бачитимемо..."

Також Сергій Грабський зазначив, що якість ресурсів російської армії поступово знижуватиметься.

Раніше Сергій Грабський пояснив, чого не вистачає ЗСУ для контрнаступу.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дарья Александрова

Останні новини