17 січня 2022, 10:37

NYT: плани Росії йдуть набагато далі, ніж просто вторгнення в Україну

Захід не відкидає, що Росія може розмістити біля кордону з Україною ядерну зброю.

NYT: плани Росії йдуть набагато далі, ніж просто вторгнення в Україну

Експерти вирішили проаналізувати недавню заяву Путіна щодо "червоних ліній" і дані американської розвідки про створення Росією нових гіперзвукових ракет.

16 січня журналісти The New York Times опублікували статтю "Росія висуває тонкі загрози, що йдуть далі, ніж просто вторгнення в Україну".

Джерело пише, як президент Росії неодноразово говорив про те, що готовий розмістити гіперзвукові ракети підводного базування біля Вашингтона. Володимир Путін часто заявляв, що США хочуть вдарити по Росії з території України.

9-10 січня у Женеві під час переговорного процесу між США та Росією представники РФ не раз натякали Вашингтону про те, що Москва може розмістити своє нове озброєння у "підозрілих" місцях. При цьому у Кремлі не говорять, про які саме "місця" йдеться.

А Пєсков дав зрозуміти, що Москва не прибере ракети з території Калінінградської області, як цього хоче Захід.

У Росії знову почали натякати на можливість розміщення гіперзвукової зброї, яка буде спрямована у бік Вашингтона. У США дали зрозуміти, що вони не терпітимуть ситуації 1962 року, коли світ був на порозі ядерної війни.

Після переговорних процесів Росії зі США, НАТО й ОБСЄ перші вирішили не відводити свої війська від українського кордону. Пєсков заявив, що Росія боїться, раптом НАТО вдарить по ній саме з України.

Минулого тижня заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков знову почав лякати Європу словами Путіна про те, що з українським питанням "пора закінчити". При цьому ніхто не пояснював суть самого питання. У Білому домі не хочуть йти на поступки Росії та водночас прагнуть дипломатично врегулювати кризу на кордоні з Україною.

У Пентагоні не виключають, що Кремль готує провокації на Донбасі, щоб ввести свої війська. Ще у жовтні 2021 року Москва наказала стягувати до кордону з Україною свої сили. Експерти не виключали, що таким чином Росія збиралася шантажувати Захід, щоб той пішов на низку поступок.

Раніше в інтерв'ю американському телеканалу CNN Дмитро Пєсков розповів, чому Москва не відкличе своїх військ з українського кордону.

Нагадаємо, на думку Дмитра Яроша, сучасна російська армія не здатна захопити Україну, оскільки вона є небоєздатною.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини