12 квітня 2024, 07:48

Газ і тільки газ: Путін знайшов новий спосіб покарати ЄС за допомогу Україні – ЗМІ

Кремль вирішив покарати ЄС за підтримку України, завдавши ракетних ударів по підземних газосховищах.

Газ і тільки газ: Путін знайшов новий спосіб покарати ЄС за допомогу Україні – ЗМІ

У Кремлі досі не можуть змиритися з тим фактом, що після його вторгнення в Україну країни ЄС вирішили припинити активні закупівлі "блакитного палива" у РФ.

На сьогодні РФ втратила до 80% газового ринку у країнах ЄС. Водночас Путін не може заспокоїтися, що європейці не тільки без проблем перезимували два роки поспіль без російського газу, а й продовжують надавати допомогу Україні, інформує ресурс The Moscow Times.

Саме тому у ніч на 11 квітня під ударами російських ракет і дронів-камікадзе опинилися не лише енергетичні об'єкти, а й підземне газосховище на Львівщині, оскільки там країни ЄС зберігають запаси "блакитного палива" на випадок холодної зими.

Цього року країни ЄС знову закінчили опалювальний сезон із рекордним запасом газу. Зі сховища було витрачено трохи більше 50% газу.

Директор з ціноутворення в Argus Medi Наташа Філдінг заявила, що відтепер перед країнами ЄС постала проблема надлишку запасів природного газу. Якщо європейці почнуть накопичувати газ уже зараз, то до серпня сховища будуть заповнені на 90%.

Ось тут ЄС і може вдатися до послуг Києва. Газосховище розташоване під землею на глибині до 2 км. Вчорашній ракетний удар був уже четвертим за два роки війни. Сховище поки його витримує. У "Нафтогазі" заявили, що вони все ще вивчають наслідки ракетного удару від 11 квітня.

В агентстві Bloomberg вважають, що такі удари можуть поставити перед ЄС питання щодо доцільності використовувати газосховище в Україні.

У 2024 році компанія "Нафтогаз" уже вела переговори з європейськими компаніями (RWE, SEFE, Equinor, TotalEnergies і Engie) щодо надання газосховища в Україні.

Західні військові експерти вважають, що, обстрілюючи енергетичну інфраструктуру України, Кремль намагається виснажити систему ППО для початку нового наступу.

Раніше ми повідомляли, що через руйнування Трипільської ТЕС одразу три області відчують на собі брак електроенергії.

Нагадаємо, через брак систем ППО ворог дедалі частіше атакує літаками позиції ЗСУ на лінії фронту та б'є по енергетиці України.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини