22 січня 2024, 12:51

ДСНС попереджає українців про шахрайську розсилку повідомлень про "евакуацію" й "удар по АЕС"

Меседжі про удар по Хмельницькій АЕС та оголошену евакуацію населення є свідомо вкинутим фейком.

ДСНС попереджає українців про шахрайську розсилку повідомлень про "евакуацію" й "удар по АЕС"

Українці почали отримувати повідомлення нібито від співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій про план евакуації. Так, з'явилося неправдиве повідомлення про пошкодження одного з блоків Хмельницької АЕС від авіаудару. У ДСНС заявили, що ця інформація не відповідає дійсності та є продуктом підривної роботи противника.

Відомство спростувало повідомлення про удар по АЕС та евакуацію, яка послідувала за ним, заявивши, що це фейк, і попередило про ризики переходу за наданими посиланнями.

"Офіційно повідомляємо: це робота кібершахраїв! ДСНС не здійснювала розсилку цих повідомлень, а переходити за посиланнями вкрай небезпечно", - наголосили у ДСНС.

Також співробітники відомства звернулися до громадян України з проханням довіряти тільки перевіреним джерелам інформації та нагадали, що актуальна інформація завжди доступна на офіційному сайті та сторінках ДСНС у соцмережах.

Згаданий випадок шахрайства є черговим нагадуванням про необхідність пильності та ретельної перевірки інформації в умовах воєнного часу. Важливо слідувати офіційним каналам і не переходити за підозрілими посиланнями, щоб уникнути фінансових втрат і шкоди для особистої безпеки.

Нагадаємо, у соціальних мережах сміються над фейковим відео ватажка російської окупаційної адміністрації на Херсонщині Володимира Сальдо, який у своєму Telegram намагається переконати місцевих жителів у загрозі з боку ЗСУ.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини