Роман Безсмертний: "Невже фактів не досить, щоб зрозуміти: Росія готується до активних дій"
Відомий український дипломат звертає увагу, що за останні місяці військово-стратегічна ситуація для України суттєво погіршилася.
Новини про концентрацію російських військ на кордоні з Україною турбують зараз майже всіх свідомих людей. Нещодавно про це попередили американські ЗМІ, але у Міноборони України зазначили, що нічого "екстраординарного" не відбувається, а у РНБО назвали це "свідомою дезінформацією". Президент Зеленський спочатку теж усіх "заспокоював", хоча в останні дні його риторика з цього питання змінилася.
Що ж насправді відбувається у Росії поблизу кордону з Україною, чи не намагається керівництво Кремля знову окупувати наші регіони, як це було у 2014-15 роках?
Про це журналіст інтернет-видання Диалог.UA буде вести розмову з політиком і дипломатом, послом України у Білорусі у 2010-2011 рр., почесним професором Київського національного університету культури та мистецтв Романом Безсмертним.
– На кордоні з Україною відбувається концентрація та передислокація військ армії РФ. Американські журналісти та політики попереджають нас про можливий напад. Але українська влада реагує на це якось пасивно, намагаючись удати, що нічого особливого не відбувається. Хто, на Вашу думку, у цій ситуації має рацію?
– Є таке українське прислів’я "велике бачиться лише здалека". Якщо ми подивимося на ситуацію, то постійне перегрупування, збільшення кількості російських військ й інше відбувається не тільки у районі українсько-російського кордону (який поки що не перетворився на окоп, така ймовірність існує), але й у Криму, а також на окупованих територіях Донбасу.
Стратегічною точкою у цій ситуації є Єльня – центр групи військ, звідки, ймовірно, з точки зору тактики, можна завдавати ударів, причому як зі сходу, так і з півночі.
Якщо додати до цього активізацію диверсійних груп на території, підконтрольній українському уряду: і у частині Донецької та Луганської областей, і у центральній Україні, про що свідчать останні затримання російських диверсантів, у тому числі й у Києві, то хто може заперечити проти того, що і з точки зору стратегії, і з точки зору тактики з боку РФ триває підготовка до певних дій!
– Тобто, американці нас все ж таки не залякують, а керівництво Російської Федерації готується до нападу на Україну? Чи це буде брязкання зброєю, залякування з якимись політичними цілями?
– Який характер вони будуть носити, про це зараз можуть і мають право говорити військові. Але згаданих вище фактів досить, щоб зрозуміти, що напруга у регіоні зростає.
На тому ж непідконтрольному Донбасі зосереджені військові корпуси – кількість людей там приблизно як армія Франції, а кількість бронетехніки – як в армії Німеччини.
На фоні цього паралізована робота Тристоронньої контактної групи, не діє "нормандський формат". Також Росія заблокувала ключові складники домовленостей – обмін військовополоненими й обмеження кількості обстрілів.
– В останні роки українці звикли вже чекати нападу або зі Сходу, де є так звані "ДНР" і "ЛНР", або з Криму, який взагалі було анексовано та перетворено на військову базу. Але з Білорусі у ці роки ми небезпеки чекати не звикли, навіть проводили у Мінську переговори, підписували різні документи. Лукашенко колись запевняв, що він ніколи не приїде до України на танку, а, "скоріше, на тракторі"…
– Але ми бачимо, що останнім часом територія Білорусі перетворюється у такий же воєнно-стратегічний плацдарм, яким є Крим, окупована частина Донбасу, Придністров’я та інші території, захоплені силовиками РФ.
Передислокація групи стратегічних бомбардувальників з Росії до Білорусі. Встановлення систем "С-400" на території Білорусі (російська зенітно-ракетна система великого та середнього радіуса дії нового покоління – ред.).
Також не забуваймо про підписання інтеграційної угоди та фактичну передачу збройних сил Республіки Білорусь під керування російському Генштабу.
Так звана "міграційна криза" на кордоні Білорусі з Польщею, яка насправді є спецоперацію Москви: Путін це робить руками Лукашенка.
Невже цього мало, щоб зрозуміти, що за останні місяці тактична та військово-стратегічна ситуація для України серйозно погіршилася?! Дивно, що в Україні ще знаходяться люди, які кажуть, що нічого особливого не відбувається.
Раніше Роман Безсмертний в інтерв'ю журналісту Диалог.UA звернув увагу, що на кордоні між Польщею та Білоруссю ніяка не міграційна криза, а спецоперація з використанням цивільного населення.
Також ми писали, що силовики Білорусі б'ють і змушують прориватися до Польщі мігрантів, які хочуть повернутися.
Останні новини
"Балаканина закінчиться", – офіцер ЗСУ Arty Green спрогнозував, яким буде кінець війни для українців
15:50"Україні потрібна сила", – Зеленський про російський терор мирного населення після нічної атаки РФ
11:10