12 жовтня 2021, 13:57

Україна та ЄС підписали історичну угоду у Києві: заявка була подана 14 років тому

Україна та ЄС підписали довгоочікувану угоду про "відкрите небо", яка адміністративно інтегрує Київ у єдиний повітряний простір з ЄС.

Україна та ЄС підписали історичну угоду у Києві: заявка була подана 14 років тому

Україна та Європейський союз підписали довгоочікувану угоду про "відкрите небо", яка адміністративно інтегрує Київ у єдиний повітряний простір з ЄС і може стати проривом для України.

З українського боку угоду підписав глава уряду Денис Шмигаль, з боку ЄС - глава дипломатії Жозеп Боррель, який також знаходиться у Києві.

Про це повідомляють інформаційні агентства з посиланням на повідомлення, опублікованне на сайті Кабінету міністрів. У своєму телеграм-каналі прем'єр також зробив окрему публікацію.

Угода про "відкрите небо" має на меті зрівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлені двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між містами України та ЄС, як наслідок мають знизитися ціни на квитки.

В ЄС відзначають, що одним з наслідків підписання угоди має бути вхід в Україну нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України.

Інформаційні агентства відзначають, що Київ подав заявку на підписання угоди 14 років тому, ще у 2007 році, проте Європейський союз тоді висунув зустрічні вимоги, відкладаючи схвалення документа.

Перед підписанням документа Кабмін підготував інфографіку, в якій детально описав зміни та нововведення угоди.

Експерти ринку пророкують появу великої кількості нових можливостей для української авіації.

Коментуючи підписання документа, глава українського уряду заявив, що тепер Україна отримає такі ж можливості, правила та стандарти у галузі авіаперевезень, як і у держав-членів Євросоюзу.

Угода про єдиний простір цивільної авіації поліпшить повітряне сполучення та створить нові комерційні можливості для авіакомпаній у ЄС і Україні, заявили офіційні особи ЄС у понеділок. Про це повідомили журналісти американського інформаційного агентства Reuters.

Нагадаємо, Павло Клімкін назвав "реальні" терміни вступу України у Євросоюз. Що стосується членства України у НАТО, то, на думку Клімкіна, українським силовим структурам необхідно "попрацювати ще кілька років", щоб відповідати усім критеріям Північноатлантичного альянсу. Зокрема, колишній міністр закликав українських військових до вивчення англійської мови.

Раніше Дмитро Кулеба заявив, що європейські супротивники вступу України у НАТО "приховують банальне небажання дратувати Росію".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини