5 липня 2022, 12:47

"Це принципово важливо", – Гудков пояснив, чому у Росії не назріє палацовий переворот

Дмитро Гудков назвав головну причину, через яку у Кремлі досі не назріла серйозна змова проти Путіна.

"Це принципово важливо", – Гудков пояснив, чому у Росії не назріє палацовий переворот

Російський політик, опозиціонер і громадський діяч Дмитро Гудков в ефірі FREEDOM розповів про те, чому санкції проти російської еліти не працюють, як очікувалося, а також про найефективнішу антипутінську коаліцію, яка могла б бути.

На думку експерта, історія показує, що жодні санкції не призводять до зміни режиму. Найяскравіший приклад – це Саддам Хусейн, який розпочав війну проти Кувейту та, незважаючи на найжорстокіші санкції, 13 років залишався при владі.

"Просто треба розуміти, що коли Захід вводить санкції одразу проти всіх і при цьому не пропонує жодних альтернатив для виходу з цих санкцій, то, звісно ж, жодних антипутінських коаліцій не буде, бо, по-перше, це небезпечно, а по-друге, невідомо, до чого приведе далі", – пояснив Гудков. 

На його думку, найефективнішим рішенням було б використати кейс Мілошевича щодо Путіна, тобто оголосити російського диктатора та його поплічників військовими злочинцями, а решті запропонувати їх видати в обмін на зняття санкцій за певних умов, включаючи виплати репарацій Україні тощо.

"Це принципово важливо, тому що коли під санкції потрапляють усі одразу, включаючи таких людей, як Тіньков, який жорстко висловився проти війни, це демотивує олігархів і підприємців, – зазначив політик. – Вони вже не хочуть виступати проти Путіна, бо у Росії за це можуть посадити, а на Заході ти все одно будеш під санкціями, і у цих умовах замість того, щоб еліта розколювалася, вона починає консолідуватися навколо Путіна, це помітно насправді навіть за заявою Дерипаскі, який змушений говорити, що зараз немає навіть ніяких натяків на якийсь розкол, зміну влади чи ще щось. Це не означає, що таких натяків немає. Вони, звичайно, є, але олігархи будуть до останнього моменту захищати свою власну шкуру, побоюючись репресій усередині країни".

Також, за словами Гудкова, якщо якась коаліція і складеться, то вона складатиметься з силовиків, які підтримує олігарх, оскільки останні мало що зможуть без допомоги військової еліти. Вже зараз, напевно, є такі генерали, які не підтримують війну, як серед армійських, так і серед ФСБшних, упевнений російський опозиціонер.

"От у таку коаліцію я міг би повірити, але при цьому Захід, мені здається, має зараз вести розумну політику санкцій. Я дуже сподіваюся, що це буде за підтримки України, бо, мені здається, зараз усім потрібно сфокусувати санкції на розкол еліти", – резюмував Дмитро Гудков.

Раніше Дмитро Гудков заявив, що офіцери РФ незабаром почнуть саботувати накази.

Також Дмитро Гудков скептично висловився про загальну мобілізацію у РФ: "З лопатою проти ленд-лізу?"

Нагадаємо, Дмитро Гудков назвав неминучий підсумок путінської агресії: "Війна підходить до Росії".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дарья Александрова

Останні новини