18 січня 2022, 15:00

У Росії звинуватили НАТО в "окупації" України та зробили заяву щодо постачання зброї

Інструктори та радники НАТО вже в Україні, і зараз вони намагаються обґрунтовувати введення у країну своїх військ, заявили у РФ.

У Росії звинуватили НАТО в "окупації" України та зробили заяву щодо постачання зброї

У Росії продовжується істерія на тлі розширення НАТО на Схід. Після невдалого шантажу щодо "червоних ліній" і "гарантій безпеки" у Москві заявляють, що це НАТО, а не РФ "окупувала" Україну.

Сьогодні, 18 січня, у Росії відразу кілька політиків і чиновників зробили заяви щодо НАТО й України. Першим взяв слово речник Держдуми Росії В'ячеслав Володін, інформує РИА "Новости".

Саме спікер заявив, що НАТО розпочинає "окупацію" України. Наразі у країні знаходяться радники й інструктори Альянсу, щоб провести інформаційну кампанію серед українців.

Володін заявив, що це НАТО нагнітає ситуацію навколо України, щоб виправдати поступ своїх військ у країні ближче до російського кордону.

Речник заявив, що саме тому Росія і вимагає від Заходу "гарантій безпеки", щоб війська НАТО не стояли біля кордону з РФ.

Володін повністю повторив риторику президента країни, який вимагає письмових гарантій від НАТО про нерозширення Альянсу на Схід.

Звернувся спікер і до США, зажадавши від Вашингтона змінити риторику щодо Росії. Також Володін попросив Захід відмовитися від санкцій.

Пізніше слово взяв і речник президента Росії Дмитро Пєсков, коли коментував інформацію про постачання Україні додаткового озброєння. Він заявив, що це не сприяє зняттю напруженості між РФ та Україною.

Пєсков заявив, що Захід постачає Києву зброю не лише оборонного, а й наступального характеру. А щодо ЗРК "Стінгер", то, за словами Пєскова, ця зброя просто так не поставляється, а на неї поширюється міжнародне право на озброєння.

Пізніше до двох спікерів приєднався голова МЗС Росії Сергій Лавров. Він сказав, що Росія "нікому не загрожує", проте щодня чує погрози на свою адресу.

Раніше ми повідомляли, що "болючим маренням" Головнокомандувач ЗСУ назвав вимоги Росії щодо "гарантій безпеки".

Нагадаємо, з 10 по 22 лютого у Білорусі стартують незаплановані військові навчання "Союзна рішучість - 2022", у яких візьме участь і Росія.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини