7 грудня 2021, 14:08

США знайшли новий спосіб завдати удару по економіці Росії за напад на Україну – Bloomberg

США та ЄС обговорюють нові санкції проти РФ з обмеженням обміну валюти, якщо Росія нападе на Україну.

США знайшли новий спосіб завдати удару по економіці Росії за напад на Україну – Bloomberg

Сполучені Штати та Євросоюз розглядають санкції проти великих російських банків і Російського фонду прямих інвестицій у відповідь на можливе вторгнення російської армії на територію України.

Про це повідомляє американське інформаційне агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.

За даними агентства, у разі, якщо Кремль зважиться на повномасштабну військову операцію проти України, Захід може ввести обмеження на операції з обміну рубля. Санкції можуть значно вплинути на конвертацію рублів у долари, євро та фунти стерлінгів.

Більше того, серед запропонованих заходів найзначнішим є відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, що може бути важким ударом для Москви. За словами джерел Bloomberg, західні союзники України добре розуміють, що це також завдасть удару рядовим громадянам Росії.

Крім того, Вашингтон і Брюссель аналізують можливість обмеження інвесторів набувати російських боргових зобов'язань на вторинному ринку.

За словами співрозмовників агентства, президент США Джо Байден може порушити це питання під час запланованих на 7 грудня переговорів із російським лідером Володимиром Путіним.

Раніше CNN повідомляв, що США опрацьовують питання про запровадження нових антиросійських санкцій, які мають запобігти вторгненню російської армії в Україну.

Раніше ми повідомляли, що, за даними видання CNN, США готують проти Росії такі санкції, які раніше запроваджувалися лише проти Ірану та Китаю.

Нагадаємо, на думку Портнікова, найболючіші санкції проти Росії – відключення від системи SWIFT і відмова від закупівлі вуглеводню.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини