4 марта 2024, 22:59

Як вуличний стиль розвивався з роками?

Що означає популярний термін street style, або streetwear? В основі естетики вуличної моди закладений протест проти суворих модних законів від-кутюр. Загалом цей стиль мав різні прояви – від хуліганських образів скейтбордистів та реперів до стриманих луків «зі смаком» від голлівудських зірок.

Як вуличний стиль розвивався з роками?

Стиль дозволяє робити зі своїм образом все. Або майже все. Однак важливо, щоб аутфіт розкривав вашу особистість або принаймні транслював якусь думку. Водночас street образ завжди повинен виділятися, мати певну родзинку.

Як з’явилася ідея street fashion?

Чимало дослідників історії моди називають точну дату появи вуличного стилю – 1978 рік. Це відбулося на вулицях Нью-Йорка: звичайний репортер Білл Каннінгем вирішив фотографувати перехожих задля розваги. Але він і гадки не мав, що його хобі матиме такий великий резонанс та його почнуть наслідувати фотографи світових столиць моди.

А ідея одягатися зручно та дещо недбало зародилася в кількох країнах одночасно. Вже на початку 1950-х років в Японії та Великобританії люди почали віддавати перевагу зручному та вільному одягу. Новий стиль радше виражав індивідуальність, аніж заковував у суворі рамки. Тому хвиля вільного вираження через одяг швидко поширилася світом. Не оминула вона й США.

Вуличних модників у 70-80-х надихало чимало речей:

  • хіп-хоп;
  • джаз;
  •  панк;
  • heavy metal;
  • нова хвиля;
  • скейтбординг.

Неабиякий вплив мали і світові бренди, які вирішили робити акцент на повсякденному комфорті. В той час на піку популярності були речі від Adidas, Dr. Martens, Schott NYC, Kangol тощо. Наприклад, взуття adidas Samba, що з’явилося на ринку ще у 1950-х, було популярним не лише серед спортсменів, а й – звичайних поціновувачів комфорту.

Одним із першим елементів стрітстайлу вважаються футболки. Наприкінці 80-х відомий засновник бренду для серфінгістів Шон Штюсі почав продавати футболки з його фірмовим логотипом. Приблизно тоді ж світові бренди одягу взяли за основу для своєї продукції комбінування спортивного стилю з робочим.

Еволюція вуличного стилю з початку 1990-х років до сьогодення

На початку 90-х такі відомі лейбли звукозапису хіп-хоп, як Def Jam Recordings, Tommy Boy Records тощо, почали випускати фірмові куртки та інші вироби.

В середині 90-х відбувся ще один визначний поворот. Компанії з виробництва спортивного одягу почали підлаштовуватись під музичні тренди. Особливо це було помітним у Штатах. На той час популярним став гангстерський реп. Знамениті американські спортивні команди, наприклад New York Yankees або Chicago Bulls, реалізували кепки, майки та куртки, які враховували запити зірок репу.

Не можна не згадати про знаменитого репера Кертіса Джеймса Джексона, більше відомого як 50 Cent, який запустив власну марку одягу G-Unit. У 2003 він уклав контракт з Reebok і випустив лімітовану колекцію кросівок зі своїм автографом.

Отож street style 1990-их і 2000-их розвивався як результат численних колаборацій спортивних брендів та сценічних виконавців. Найбільш популярним взуттям того часу стали кросівки Nike Air Force 1, які вважалися бестселером і серед музикантів.

Що характерно для вуличної моди сьогодні?

Основний акцент у street fashion робиться на комфорт, а не на трендовість. Тому можна сміливо комбінувати брендовий одяг та речі з мас-маркету.

Поєднання різних стилів і напрямків – головна «фішка» стрітстайлу. Приклад жіночого образу: штани cargo яскравого кольору і класична чорна кофта-піджак Шанель на ґудзиках. У чоловічому вуличному стилі переважають монохромні футболки або світшоти і джинси, cargo, спортивні штани та джогери.

Намагайтеся використовувати мінімум брендових речей. Важливим складовим образу було і залишається взуття. Наприклад, кеди Конверс чудово підходять для будь-якого стріт образу.

Ще одна особливість стилю – багатошаровість. У жіночому образі це може бути спортивний костюм з піджаком та зав’язаним на шиї теплим светром або шарфом. У чоловічому – сорочка, светр, штани вільного крою і в’язана жилетка, кардиган або об’ємний шарф. Вдало доповнить як жіночий, так і чоловічий, street look шкіряна чорна сумка-бананка. Хоча об’ємні зручні сумки та рюкзаки також доволі поширені.

Последние новости