24 июня 2020, 17:56

Кредитування онлайн, рятівний круг чи недоцільний ризик?

Основна особливість кредитування в Україні – цілі, для яких люди беруть гроші в борг. В розвинутих країнах гроші найчастіше позичають для розвитку бізнесу. В Україні основна мета отримання кредиту – питання виживання, купівля необхідних побутових речей, оплата освітніх послуг або можливість виїхати на заробітки до іншої країни.

Кредитування онлайн, рятівний круг чи недоцільний ризик?

При цьому ми розуміємо, що будь-який кредит може бути або кабальним, або рятівним. Все залежить від вартості кредитування, його доцільності та від самої людини, яка звернулася за позикою.

Ризики онлайн кредитів

Більшість людей застерігають своїх дітей від можливості залізти в борги, особливо ті, хто пам'ятає прислів'я на кшталт: легко брати, але важко віддавати! А ось краще: Від тюрми та від суми не зарікайся.Тому нумо згадаємо основні ризики, які несе з собою кредитування. Можливо, це вбереже когось від потрапляння у так звану “боргову яму”.

Онлайн кредити – найдорожчий різновид грошових позик. Одночасно з високою відсотковою ставкою застосовуються штрафи за прострочення. Вихід – перевіряти всі доступні пропозиції про і вибирати тільки найдешевші. Або шукати акційні пропозиції, коли перша позика надається користувачу під 0,01%. І ні в якому разі не порушувати терміни сплати відсотків за користування позиченими грошима.

Кредит на кредит – перший крок до боргової ями. Коли людина починає шукати інший кредит для погашення попереднього – вона поступово збільшує борги. Чим більше кредитів – тим більше вимивається грошей з гаманця.

Вихід: не брати онлайн кредити для поточних потреб, позичати тільки на дорогі покупки, не брати декілька кредитів одночасно, віддавати перевагу розстрочкам без відсотків та довгостроковим кредитам з мінімальними платежами. Можна битись об заклад, що один довгостроковий кредит буде дешевшим, ніж багато короткострокових одночасно.

Втрата платоспроможності – найбільший ризик, через який починаються проблеми з фінансовою компанією, можливі дзвінки та візити колекторів. Погана кредитна історія та зіпсована репутація як наслідок. Що робити? Страхувати відповідальність перед кредиторами на всяк випадок, або уникати кредитів взагалі.

Коли кредит на карту може стати рятівним?

Попри значне навантаження через відсотки та тягар повернення боргів, іноді кредити, і навіть онлайн кредити, стають дійсно рятівними.

  1. 1.Гроші до зарплати. В складних життєвих обставинах швидко можна отримати лише позику на карту онлайн. Всі інші варіанти потребують особистого візиту до банківської установи, часу на перевірку та надходження коштів на рахунок.
  2. 2.Гроші на навчання. Наприклад, ви побачили гарні курси, після яких можна гарантовано отримати хорошу роботу. Ви розумієте, що закінчення цих курсів дасть вам більші прибутки, ніж зараз. У цьому випадку позичити гроші буде доцільно. По закінченню курсів ви будете заробляти більше грошей і легко повернете позику.
  3. 3.Ще один, досить поширений у нашій країні варіант – позика заради перекредитування або вчасне погашення іншого кредиту. У цьому випадку людина рятує свою репутацію та кредитну історію. Якщо кредит потрібний для погашення іншого, важливо розрахувати власні сили і повністю погасити і попередній, і наступний кредит. В іншому випадку доведеться виплачувати відсотки за двома кредитами, а сума заборгованості швидко зростатиме.
  4. 4.Порятунок кредитної історії за допомогою онлайн кредитів. Якщо в планах кредит на велику суму під малі відсотки, то варто деякий час попрацювати над виправленням поганої кредитної історії. Звичайно, перший кредит простіше отримати в мікрофінансовій організації, але краще оформити кредитну картку з мінімальним лімітом, який доступний для нових користувачів. За 1-2 роки і 3-5 погашених невеликих кредитів вже можна претендувати на великий банківський кредит.

Сподіваємося, що ви не втрапите в боргову яму, а навпаки, з кожного грошового займу онлайн отримаєте лише дивіденди та можливості для побудови власного добробуту.


За матеріалами Financer.com

Автор: Диалог.UA

Последние новости