24 липня 2025, 13:08

Закон про підпорядкування Офісу Генпрокурора НАБУ та САП викликав тривогу у Сенаті США – думка сенаторів

Американські сенатори Шахін і Грем заявили, що новий український закон підриває антикорупційні реформи та може поставити під загрозу підтримку США.

Закон про підпорядкування Офісу Генпрокурора НАБУ та САП викликав тривогу у Сенаті США – думка сенаторів

Два впливові сенатори США Джин Шахін (Демократична партія) та Ліндсі Грем (Республіканська партія) висловили стурбованість прийнятим в Україні законом, який може послабити незалежність антикорупційних відомств НАБУ та САП. За їх словами, це може звести нанівець досягнення останніх років у боротьбі з корупцією, повідомляє Dialog.UA.

У спільній заяві сенатори зазначили, що з моменту Революції Гідності Україна зробила значні кроки щодо викорінення корупції та формування незалежних антикорупційних органів. Проте, на думку Шахін і Грема, закон, нещодавно ухвалений Парламентом України та підписаний Зеленським, ставить під сумнів цей прогрес.

"Ми побоюємося, що цей закон підриває значну частину досягнутого та суперечить героїчному духу, виявленому українським народом, а також очікуванням як самих громадян України, так і міжнародної спільноти", - йдеться у заяві.

Сенатори також наголосили, що наявність корупції - один із найчастіших аргументів проти продовження підтримки України на міжнародній арені.

Вони додали: "Ми визнаємо, що Україна продовжує добиватися прогресу на цьому фронті, та закликаємо уряд утриматися від будь-яких дій, що підривають цей прогрес".

Висловлювання американських законодавців прозвучали на тлі військової та фінансової підтримки України, що зберігається з боку США. З огляду на політичну поляризацію у Конгресі будь-які сумніви в антикорупційному курсі України можуть відіграти негативну роль у подальшому продовженні цієї допомоги.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, президент Зеленський анонсував внесення до Верховної Ради нового законопроекту, спрямованого на реформування НАБУ та САП, наголосивши, що цей крок є реакцією на суспільне невдоволення та протести проти закону No12414, а також відображає прагнення посилити боротьбу з корупцією.

Також, нагадаємо, глава української розвідки Кирило Буданов та командир полку БПЛА "К-2" Кирило Верес заявили про необхідність консолідувати зусилля суспільства та позбавити антикорупційні органи російського впливу.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини