Закон про підпорядкування Офісу Генпрокурора НАБУ та САП викликав тривогу у Сенаті США – думка сенаторів
Американські сенатори Шахін і Грем заявили, що новий український закон підриває антикорупційні реформи та може поставити під загрозу підтримку США.
Два впливові сенатори США Джин Шахін (Демократична партія) та Ліндсі Грем (Республіканська партія) висловили стурбованість прийнятим в Україні законом, який може послабити незалежність антикорупційних відомств НАБУ та САП. За їх словами, це може звести нанівець досягнення останніх років у боротьбі з корупцією, повідомляє Dialog.UA.
У спільній заяві сенатори зазначили, що з моменту Революції Гідності Україна зробила значні кроки щодо викорінення корупції та формування незалежних антикорупційних органів. Проте, на думку Шахін і Грема, закон, нещодавно ухвалений Парламентом України та підписаний Зеленським, ставить під сумнів цей прогрес.
"Ми побоюємося, що цей закон підриває значну частину досягнутого та суперечить героїчному духу, виявленому українським народом, а також очікуванням як самих громадян України, так і міжнародної спільноти", - йдеться у заяві.
Сенатори також наголосили, що наявність корупції - один із найчастіших аргументів проти продовження підтримки України на міжнародній арені.
Вони додали: "Ми визнаємо, що Україна продовжує добиватися прогресу на цьому фронті, та закликаємо уряд утриматися від будь-яких дій, що підривають цей прогрес".
Висловлювання американських законодавців прозвучали на тлі військової та фінансової підтримки України, що зберігається з боку США. З огляду на політичну поляризацію у Конгресі будь-які сумніви в антикорупційному курсі України можуть відіграти негативну роль у подальшому продовженні цієї допомоги.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, президент Зеленський анонсував внесення до Верховної Ради нового законопроекту, спрямованого на реформування НАБУ та САП, наголосивши, що цей крок є реакцією на суспільне невдоволення та протести проти закону No12414, а також відображає прагнення посилити боротьбу з корупцією.
Також, нагадаємо, глава української розвідки Кирило Буданов та командир полку БПЛА "К-2" Кирило Верес заявили про необхідність консолідувати зусилля суспільства та позбавити антикорупційні органи російського впливу.
Останні новини
Кількість жертв на кордоні Таїланду та Камбоджі збільшилася, а люди масово залишають свої будинки
09:12Вперше був атакований у 2023 році: "хороші" дрони навідалися на важливе підприємство на Тамбовщині
08:13Найжорстокіша боротьба за останні 13 років: Таїланд завдав ударів по Камбоджі за допомогою авіації
07:19