Китай і Бразилія висунули Путіну вимогу щодо України – ЗМІ
Тиск на Путіна посилюється: після Китаю на початок мирних переговорів з Україною його закликав президент Бразилії.
Тиск на Путіна напередодні мирних переговорів продовжує зростати. Дві найбільші країни Глобального Півдня Китай і Бразилія закликали російського президента до негайного початку діалогу з Україною. Ці заяви показують, що навіть традиційні союзники Москви вважають за необхідне термінове врегулювання конфлікту.
Заклик Бразилії та Китаю
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва під час прес-конференції у Пекіні заявив, що має намір особисто звернутися до Путіна із закликом розпочати переговори. "Я спробую поговорити з Путіним. Мені нічого не варто сказати: "Гей, товаришу Путін, вирушайте до Стамбулу та ведіть переговори, чорт забирай"", - підкреслив бразильський лідер.
Лула додав, що на шляху з Китаю до Бразилії зробить зупинку у Москві, щоб особисто передати це послання.
Раніше аналогічну заяву зробив голова КНР Сі Цзіньпін, який закликав Путіна до "справедливої" та "міцної" мирної угоди. У спільній заяві, опублікованій Китаєм і Бразилією, обидві країни висловили надію на швидкий початок прямого діалогу між Москвою та Києвом.
Путін уникає переговорів
У той час як світові лідери, включаючи Трампа, наполягають на переговорах, Кремль намагається уникнути прямого діалогу. За даними джерел "Агентства", поїздка Путіна до Стамбулу не планується – замість нього у переговорах можуть брати участь помічник президента Юрій Ушаков і міністр закордонних справ Сергій Лавров. Це свідчить про те, що Кремль боїться показати свою готовність до миру на найвищому рівні.
Посилення тиску
Ці заклики з боку Китаю та Бразилії демонструють, що навіть країни, які традиційно вважаються союзниками Росії, відкрито вимагають від Путіна розпочати мирні переговори. Це також сигналізує про те, що підтримка Москви з боку Глобального Півдня стає дедалі умовнішою.
Вся світова громадськість бачить, що Росія чинить опір мирному процесу та продовжує дотримуватися лінії ескалації. Кремль, схоже, загнаний у кут і побоюється міжнародного тиску, який стає дедалі відчутнішим.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, західні аналітики впевнені, що Трампу буде складно вийти з переговорного процесу щодо України.
Останні новини
Технології трансформують ринок праці: які професії зникнуть, а хто буде затребуваним в Україні
14:55Глава зовнішньої розвідки РФ Наришкін заявив про загрозу розпаду Росії та повалення Путіна – росЗМІ
13:25