18 червня 2024, 10:23

Генсек НАТО Столтенберг зробив різку заяву на адресу Китаю через підтримку РФ: "Мають бути наслідки"

Єнс Столтенберг прямо звинуватив Пекін у постачанні Москві технологій і компонентів для виробництва зброї.

Генсек НАТО Столтенберг зробив різку заяву на адресу Китаю через підтримку РФ: "Мають бути наслідки"

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зробив різкий випад на адресу Китаю, звинувативши його у постачанні до РФ компонентів для виробництва зброї, яка застосовується у війні проти України.

Як повідомляє ВВС, під час візиту до Вашингтону перед зустріччю з президентом Джо Байденом Столтенберг заявив, що Пекін має відчути наслідки за продаж Москві мікроелектроніки.

За словами Генсека НАТО, Росія торік імпортувала з Китаю 90% чипів, які використовувалися для виробництва ракет, літаків та іншої військової техніки. За його даними, Пекін також допомагає Москві у космічній сфері для поліпшення її супутникових можливостей.

"Китай підживлює найбільший збройний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни та водночас хоче підтримувати добрі стосунки із Заходом", - сказав Генсек НАТО.

Він недвозначно застеріг Пекін про наслідки таких дій, заявивши, що союзники змусять заплатити за них, маючи на увазі економічні санкції. Також Столтенберг закликав партнерів нарощувати підтримку України, щоб Путін зрозумів, що він не зможе дочекатися втоми Заходу від розв'язаної ним війни.

"Це може здатися парадоксом, але шлях до миру - це більше зброї для України", - заявив Столтеннберг.

Такі слова Генсека НАТО прозвучали після відмови Китаю відправити своїх представників на ініційований Україною Глобальний саміт миру у Швейцарії.

Також Столтенберг додав, що Кремль дедалі більше зближується з авторитарними режимами, такими як Іран, Китай і Північна Корея. У вівторок Путін має відвідати КНДР, яка постачає армію РФ боєприпасами для війни проти України. Натомість Москва передає Пхеньяну технології для його ракетної та ядерної програм.

Раніше КНДР відправила до РФ близько 5 млн артснарядів для війни проти України.

Також ми повідомляли, що США готують "ядерні санкції" проти Китаю за допомогу Росії.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини