23 квітня 2024, 10:55

США готують "ядерні санкції" проти Китаю за допомогу Росії: залишився останній крок – WSJ

Китай дорого заплатить, якщо не послухає США та не припинить тісні економічні зв'язки з Росією.

США готують "ядерні санкції" проти Китаю за допомогу Росії: залишився останній крок – WSJ

Вашингтон розробляє санкції, які загрожують повністю відрізати частину банків у Китаї від світової фінансової системи, що співпрацюють із РФ, обробляють платежі та надають кредити. Про це повідомляє американське видання The Wall Street Journal із посиланням на високопоставлених американських чиновників.

За їхніми словами, запровадження санкцій проти банків - це ескалаційний варіант на випадок, якщо Китай не зрозуміє словесних попереджень і проігнорує дипломатію. Останнім часом Вашингтон активно посилив тиск на Пекін, попереджаючи, що може вжити заходів проти банків, які допомагають у постачанні товарів подвійного призначення. При цьому Китай не готовий жертвувати своїми інтересами та торгівлею із Заходом заради Росії, зазначають експерти.

"Такі санкції часто призводять до краху банків, зачіпаючи всю їхню клієнтську базу, та являють собою особливий ризик для Китаю, який бореться зі збільшуваними кредитними проблемами", - зазначено у матеріалі.

Це ще один системний крок із блокування російської економіки, пише російський економічний аналітик Анатолій Несміян. За його словами, Росія може спробувати створити "обхід" обмежень через ланцюжок прокладок і одноразових компаній-посередників, але все це підвищує витрати та комісії.

"Мета США - у кінцевому підсумку привести російську зовнішню торгівлю у стан нульової прибутковості, щоб позбавити Кремль ресурсу. Системність не передбачає отримання результату тут і одразу, але домагається його через регулярність і неухильність", - підкреслив він.

Частина проблеми, з якою стикаються США, полягає у тому, що торгівля є стратегічною інвестицією не тільки для Путіна, а й для Сі Цзіньпіна, сказав високопоставлений європейський дипломат, який працює у Вашингтоні. Ці дві людини, які зустрічалися десятки разів, провели роки, закладаючи основу для тісніших торговельних зв'язків до початку війни в Україні, зокрема сприяючи збільшенню торгівлі у рублях і юанях, щоб захистити свої економіки від західних санкцій, сказав чиновник.

"Не думаю, що у Путіна вистачило б сміливості почати конфлікт, якби він не розумів, що китайці нададуть йому технологічну підтримку", - вважає дипломат.


Нагадаємо, днями Блінкен вказав на непряму провину Китаю у розпалюванні війни Росії проти України, коментуючи постачання китайською стороною компонентів для ВПК РФ.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини