30 травня 2024, 07:47

"Оборонні дії України можуть розширюватися на територію агресора", – у Шольца дали коментар

Київ має завдавати ударів по військових об'єктах РФ не тільки по тих, які розташовані на території самої України, заявив представник федерального уряду Німеччини Гебештрайт.

"Оборонні дії України можуть розширюватися на територію агресора", – у Шольца дали коментар

Учора, 29 травня, у прес-службі Шольца заявили, що оборонні дії України не мають обмежуватися "власною територією". ЗСУ можуть бити і по території країни-агресора.

Такі слова Штеффена Гебештрайта наводять журналісти ресурсу Politico.

Одночасно з цим у пресслужбі канцлера Німеччини відмовилися розкривати точні угоди з Києвом щодо застосування німецької зброї проти РФ.

У 2023 році Шольц заявляв і навіть підкреслював, що Київ не має права бити німецькою зброєю по території РФ. Однак це було торік, а 2024 року ситуація на полі бою змінилася, заявив Гебештрайт.

Тим часом два чиновники з Білого дому дали зрозуміти, що Байден готовий переглянути свої "червоні лінії" щодо застосування американської зброї проти РФ бійцями ЗСУ.

Спочатку Британія дала добро Києву бити їхньою зброєю по території РФ. На початку поточного тижня на Парламентській асамблеї НАТО ухвалили резолюцію, що закликає дати Україні добро бити західною зброєю по РФ.

У вівторок, 28 травня, під час спільного брифінгу Макрона та Шольца президент Франції заявив, що таким рішенням Захід не йде на ескалацію конфлікту з РФ. Канцлер Німеччини не дав однозначної відповіді на заяви Макрона, однак водночас заявив, що Україна має право використовувати західну зброю у "рамках міжнародного права".

Нагадаємо, під час брифінгу канцлер Німеччини дав зрозуміти, що Україна не має бити тільки по військових об'єктах на території РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини