29 травня 2024, 12:26

Удари західною зброєю по Росії: Шольц змінив позицію – ЗМІ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц несподівано підтримав Україну та позицію Макрона у питанні ударів по місцях у РФ, звідки росіяни здійснюють пуски по Україні.

Удари західною зброєю по Росії: Шольц змінив позицію – ЗМІ

Британське видання The Guardian повідомляє, що ключові лідери Євросоюзу Макрон і Шольц згодні з тим, що Київ має використовувати зброю союзників проти пускових установок у Росії. Напередодні у вівторок, 28 травня, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Києву слід дозволити використовувати зброю своїх союзників для "нейтралізації" російських військових баз, які використовуються для запуску ракет по території України.

Але він додав: "Ми не маємо дозволяти їм чіпати інші цілі у Росії, та, очевидно, цивільні об'єкти".

Макрон висловився з цього приводу під час державного візиту у Німеччину, канцлер якої Олаф Шольц, як виявилося, також підтримав Україну у цьому питанні, заявивши, що згоден із французьким президентом за умови, якщо українці дотримуватимуться умов постачальників зброї.

Однак канцлер відмовився поставити крилаті ракети Taurus, які потрібні українцям і здатні наносити потужні удари по російських позиціях на території України й у глибині Росії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив виданню Economist, що члени Альянсу мають дозволити Україні завдати удару вглиб Росії за допомогою західної зброї, але Білий дім напередодні відкинув таку можливість для зброї, що поставляється США.

"Зараз наша політика не змінилася. Ми не заохочуємо та не дозволяємо використання зброї, що поставляється США, для нанесення ударів усередині Росії", - заявив офіційний представник Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Путін лякає Європу "серйозними наслідками", якщо по Росії буде завдано удару західною зброєю, повторивши звичні, але розпливчасті та нездійсненні погрози на адресу союзників України. Експерти вважають, що це лише блеф.

Тим часом ПА НАТО заявила, що Україні потрібно дозволити бити по території РФ західною зброєю.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини