27 травня 2024, 08:13

Навіщо в ЄС висловили слова співчуття з нагоди загибелі Раїсі: журналісти з Politico озвучили версії

Свого часу президент Ірану віддав наказ стратити тисячі дисидентів, а країни ЄС висловили слова "співчуття" у зв'язку з кончиною Раїсі.

Навіщо в ЄС висловили слова співчуття з нагоди загибелі Раїсі: журналісти з Politico озвучили версії

Країни ЄС намагаються "не образити" Тегеран, оскільки більше зацікавлені у питанні торгівлі, ніж у правах людей, заявили політологи на Заході.

Журналісти з Politico нагадали слова одного американця у 20-му столітті. Той заявив, що дипломатія покликана робити та говорити огидні речі у приємний спосіб.

Минулого тижня президент ЄС Мішель на своїй сторінці у соцмережі висловив слова співчуття іранському народу у зв'язку з трагедією за участю Раїсі.

Журналісти шоковані тим, що в ЄС заплющили очі на страти в Ірані інакомислячих і тих, хто бореться за права та свободи, включно з жінками.

Поки деякі європейці "сумували" у зв'язку зі смертю Раїсі, багато іранців за зачиненими дверима святкували його смерть.

Ресурс нагадує, що слова співчуття висловили й у Вашингтоні. Але й водночас там же заявили, що будуть і далі поважати права та свободи іранців, які хочуть у країні демократію.

Журналісти впевнені, що в ЄС все ще хочуть реалізувати на практиці ядерну угоду з Іраном. Щоб у майбутньому знову відновити відносини, деякі лідери ЄС і висловили свої слова співчуття.

Поки Боррель писав слова співчуття, шведський дипломат Флодерус уже другий рік сидить у в'язниці в Ірані. Його звинуватили у шпигунстві на користь Ізраїлю, хоча фактично людину просто взяли у заручники.

Іран давно славиться тим, що бере у заручники політиків, щоб потім обміняти їх на своїх людей, ув'язнених на Заході.

Нагадаємо, як виявилося, гелікоптер Раїсі був спочатку не готовий до далеких перельотів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини