7 травня 2024, 07:59

Путіну не потрібне золото Судану: експерти озвучили головну та єдину мету Кремля

Кремль вирішив підтримати Суданські збройні сили (СВС), щоб пізніше мати можливість побудувати свою базу у Червоному морі.

Путіну не потрібне золото Судану: експерти озвучили головну та єдину мету Кремля

Кремль вирішив підтримати Суданські збройні сили (СВС), щоб пізніше мати можливість побудувати свою базу у Червоному морі. Ці події допоможуть РФ ще більше розширити співпрацю з Іраном.

Аналітики з ISW проаналізували останні події РФ у Судані. 28 і 29 квітня заступник голови МЗС РФ Михайло Богданов зустрічався з главою СВС Абдель Фаттахом аль-Бурханом. Він запевнив, що Москва і далі допомагатиме "новому уряду", але й також нагадав про необхідність побудувати нову військову базу у Порт-Судані.

Кремль різко переметнувся від Сил швидкої підтримки (СБП) у бік СВС, промінявши золото на військову базу у Червоному морі.

Ще з квітня 2023 року "вагнерівці" навчали СПБ і взяли контроль над золотими рудниками у Судані. У США заявили, що 2023 року "вагнерівці" вивезли з країни золото на суму майже 2 млрд доларів.

Однак ще з 2008 року РФ прагне створити на березі Червоного моря військовий порт, щоб поліпшити свої військові позиції, щоб у майбутньому кинути виклик Заходу у Середземному морі й Індійському океані.

Ще 2017 року Путін уклав угоду з диктатором Омаром аль-Баширом про будівництво військової бази для 300 військовослужбовців. У 2019 році Башира було повалено, а Кремль почав підтримувати як СВС, так і СБП. Після цього у Судані почалася громадянська війна між цими двома угрупованнями. Однак на сьогодні більшу частину узбережжя країни контролює СВС.

Будівництво нової бази РФ на березі Червоного моря вигідне й Ірану, який будує свою стратегію у цьому регіоні.

Тегеран хоче зміцнити свої зв'язки у цьому регіоні, щоб, як і РФ, протистояти Заходу. Ба більше, Іран міг би завдавати ударів по Ізраїлю з надводних бойових кораблів, які перебуватимуть у Червоному морі.

Росії необхідний Судан, щоб знайти нових солдатів для підтримки СВС, оскільки багатьох військовослужбовців ЗС РФ довелося у терміновому порядку перекидати в Україну.

Богданов також цікавився підтримкою Києва СВС. Ще у серпні 2023 року Київ відправив до Судану до 100 своїх спецпризначенців. Головне їхнє завдання - навчання СВС.

Однак США виступають проти будь-яких військових зіткнень у Судані, закликаючи обидві сторони конфлікту сісти за стіл переговорів.

Раніше ми повідомляли, що Україна веде війну проти РФ не тільки на своїй території, а й у Судані.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини