16 квітня 2024, 11:47

"Залізний купол" над Європою: дві країни ініціюють створення спільної системи ППО для ЄС

Прем'єр Данії погодилася з пропозицією польського колеги побудувати в Європі аналог ізраїльського "Залізного купола" для захисту міст у разі повномасштабної війни.

"Залізний купол" над Європою: дві країни ініціюють створення спільної системи ППО для ЄС

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі з данською колегою Метте Фредеріксен озвучив ідею створення в Європі спільної системи ППО та ПРО на кшталт ізраїльського "Залізного купола".

Як повідомили в X (Twitter) у канцелярії Туска, Фредеріксен позитивно сприйняла цю ініціативу та пообіцяла просувати її серед інших лідерів ЄС.


Обговорення побудови спільної європейської системи для захисту від ракетних і дронових атак прем'єри Данії та Польщі розпочали після розмови про ситуацію в Україні та необхідність допомогти їй закрити своє небо від терористичних атак росіян, які не припиняють завдавати ракетних ударів по електростанціях і розподільчих енергетичних системах. Туск зазначив, що Європа тепер - це також небезпечна зона та загроза може виходити як від РФ, так і від Ірану та його проксі-сателітів.

"Спасибі за позитивний відгук на мою ініціативу щодо приєднання Польщі до проєкту в Європі, за допомогою якого ми збудуємо купол, що захищатиме європейське небо від можливих ракетних атак", - сказав Туск, звертаючись до Фредеріксен.

"Залізним куполом" називають системи ППО Ізраїлю, які себе добре зарекомендували під час нещодавнього ракетно-дронового удару з боку Ірану. Також вона багато років ефективно захищає ізраїльтян від атак ХАМАС і Хезболи, які ці іранські проксі-сили завдають по містах ракетами малої дальності й іншими снарядами нерідко кустарного виробництва.

Раніше президент Зеленський заявив, що Україні потрібні системи ППО й інша підтримка у сфері оборони, а не довгі дискусії, сумніви та заплющування очей на терористичну загрозу, яку несе путінська Росія.

Також ми повідомляли, що Німеччина після оголошення у суботу про передачу Україні третього комплексу Patriot може надати Києву ще одну систему ППО. Йдеться про комплекс IRIS-T, наразі між країнами тривають переговори з цього приводу.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини