11 квітня 2024, 10:10

У США недооцінюють значення країн Східної Європи у складі НАТО: у WSJ озвучили низку прикладів

Адміністрація Байдена з побоюванням дивиться на нових членів НАТО зі Східної Європи.

У США недооцінюють значення країн Східної Європи у складі НАТО: у WSJ озвучили низку прикладів

Адміністрація Байдена з побоюванням дивиться на нових членів НАТО зі Східної Європи. Західні військові експерти кажуть, що такими діями Байден нічим не відрізняється від Трампа та його позиції щодо НАТО.

Про це сьогодні, 11 квітня, написали на своїй сторінці журналісти ресурсу The Wall street Journal.

Трамп незадоволений НАТО тільки тим, що члени з ЄС відмовляються виділяти на оборонну промисловість щонайменше 2% від ВВП. Прихильники Байдена говорять про те, що завдяки НАТО США можуть почуватися у безпеці.

Водночас у Вашингтоні не хочуть бачити на посаді генсека Альянсу прем'єр-міністра Естонії Каллас, яка відкрито виступає проти РФ. Байдену більше до душі кандидатура "нейтрального" у цьому питанні Рютте.

Однак такими діями адміністрація Байдена суперечить собі. Міцність НАТО залежить від міцності самих союзників по Альянсу.

За 75-річну історію НАТО за останні 25 років жоден кандидат зі Східної Європи не був генсеком.

Більшість країн Східної Європи витрачають 2% від ВВП на оборонну промисловість, і багато хто з них зараз дуже активно підтримує Україну у війні проти РФ.

Західна Європа у цьому плані більше покладається на Схід і тому менше інвестує у свою оборонку. Вони вважають, що Східна Європа у разі чого їх прикриє, ставши надійним щитом.

У країн Східної Європи є ще один плюс: багато хто з них російськомовні, довго жили під "чоботом" СРСР і прекрасно знають історію, мову та політику сучасної РФ.

Східна Європа як ніхто інший добре знає ворога з РФ. Обрання Рютте на пост генсека НАТО означатиме сигнал для Кремля, що після війни в Україні все повернеться на круги своя, а значить і про розширення Альянсу на Схід можна забути.

Зауважимо, у Білому домі досі не можуть визначитися з тим, що вважати перемогою України у війні проти РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини