4 березня 2024, 11:12

"Чорний хід" для санкційного товару у РФ: у WSJ назвали країни, які допомагають РФ

Країни Центральної Азії є сполучною ланкою між РФ і санкційними товарами.

"Чорний хід" для санкційного товару у РФ: у WSJ назвали країни, які допомагають РФ

Мікрочіпи та безпілотники надходять до РФ із країн Центральної Азії, які їх закуповують переважно у Китаю. Нове журналістське розслідування показує, як складно "придушити" поставки санкційного товару у РФ.

Найбільше товарів подвійного призначення проходять через території Казахстану та Киргизстану, інформує видання The Wall Street Journal.

Усе це стало можливим завдяки відкритим кордонам, непрозорій торговельній практиці та діяльності самих посередників. Багато товарів мають китайську прописку. При цьому деякі директори запевняють, що його продають тій чи іншій країні без їхнього дозволу.

Торговий шлях через країни Центральної Азії є ключовим для РФ. Цим шляхом продають запчастини для машин, мікрочіпи, а також товари розкоші, які можна використовувати не тільки в особистих цілях, а й у військових.

Ще 2023 року Захід вніс до списку товарів 45 позицій подвійного призначення, а поточного року список додався ще п'ятьма пунктами.

Згідно з митними деклараціями, товари подвійного призначення з КНР до Казахстану та Киргизстану за підсумками 2023 року зросли на 64% порівняно з 2022 роком. Майже всі ці товари після були продані у РФ.

Журналісти пишуть, що цими двома країнами РФ не обмежується. Є ще лазівки через ОАЕ та Туреччину.

Розслідувачі звернули увагу і на той факт, що у санкційному списку подвійного призначення немає дронів, які вже є чи не головним інструментом війни в Україні.

Тільки у 2023 році Казахстан закупив у Китаю дронів на суму 5,9 млн доларів. Половину з цих дронів було перепродано у РФ.

Захід офіційно не хоче тиснути на країни Центральної Азії, щоб ті не торгували з РФ. А Пекін давно вже каже, що Москва є головним торговельним партнером КНР.

За останні п'ять років торгівля між Москвою та Пекіном збільшилася вдвічі.

Така ситуація може бути каменем спотикання між Заходом і Китаєм.

Раніше ми повідомляли, що китайський автопром заполонив російський автомобільний ринок низькоякісною продукцією.

Нагадаємо, у Пекіні відреагували на погрози Путіну почати ядерну війну, якщо Захід атакує Росію.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини